29. novembris, 2021, Pirmdiena

Ignats, Virgīnija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Kad piejūrieši nenolaiž rokas un uzdod toni

06.10.2021 16:15

Tūjas Zinību centrā tosestdien (02.10.2021.) pulcējās patiesi sava dzimtā krasta patrioti, jo stāsts bija par Latvijas 496 km garo piekrasti, tās ļaudīm un dzīves vidi, ko grāmatā "No Rucavas līdz Ainažiem" tvēruši fotomeistars Valdis Brauns un šo rindu autors Gints Šīmanis. Kad jūrā pūš, ir laiks rakstīt, un katrs iepazītais piekrastes cilvēks kļūst par stāstnieku, ko tik ļoti gaidām atspoguļotu drukātā veidā. Pateicoties

Vidzemes piekrastes labam pazinējam un erudītam zvejas lietās Aigaram Pūsildam, kurš tūjiešus iepriecināja ar prasmi jūras lietas skaidrot drusku sadzīviskāk par ihtiologu leksiku, grāmatas autori savos ceļos sastapa lieliskos piekrastes zvejniekus - Edgaru Zviedri un Jāni Garklāvu Saulkrastos, Normundu Grūbi Zvejniekciemā, Zigurdu Muižnieku un Aldi Priedi Liepupē un Duntē, Dzintaru Zanderu zvejnieku saimniecībā "Zītari" un Rolandu Ķirsi Unģēnu ciemā. Valda Brauna kolorītais zvejnieku tvērums liecina - piekrastnieki nenolaiž rokas un savos centienos izdzīvot "uzdod toni" pārējiem piejūriešiem. Ko mēs varam viņiem līdzēt? Patlaban ļoti dzīva ir ideja par viedajiem ciemiem, un tieši apkaimēm un tur dibinātām biedrībām ir spēks rokā, ja enerģija tiek vērsta dzimtā krasta virzienā. Labturība taču attiecināma ne tikai uz mūsu mazajiem draugiem, bet gan uz ikkatru vienu no mums.

Pragmatiskais vienmēr iet roku rokā ar romantisko - to mums muzikālajās vitrāžās atgādināja dziedošā Guna Grote- Majore, kuras ģitārspēle vilināja plašāk iepazīties ar novadnieces veikumu. Tūjas daiļdārza karalis Ojārs Kiršteins mūs loloja ar hortenzijām rudenīgajos krāsu musturos, Zinību centra vadītāja bibliotekāre Zeltīte Millere lutināja ar viesmīlības auru, un vairāk kā divas sestdienas pēcpusdienas stundas pagāja nemanot. Salacgrīviešu biedrība "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs"" šoruden vairāk plāno būt tieši Vidzemes piekrastes bibliotēkās, lai mudinātu un mundrinātu piejūriešus viedām idejām un prātā paliekošiem darbiem.

 

Raksts: Gints Šīmanis

Foto: Indra Ozola un Astra Tomsone

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930