23. jūlijs, 2024, Otrdiena

Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

13.11.2018 13:49

Ceļotāju dienu ietvaros Salacgrīvas novadā iemēģina 2 jaunveidotus maršrutus

25.augustā sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi ceļotājus aicināja pārgājienā gar jūras krastu maršrutā Ķurmrags – Veczemju klintis, kas ir arī daļa no Jūrtakas un tiek veidota Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta ievaros. Vairāk par kājāmgājēju maršrutu iespējams uzzināt https://coastalhiking.eu/lv

Pārgājiena laikā ceļotāji uzzināja vairāk par projektu Jūrtaka un  dabas liegumu “Vidzemes akmeņainā jūrmala” un skaistajām Veczemju klintīm. Pēc kopīgi noietā posma gar jūras krastu, pie Veczemju klintīm ceļotāji  baudīja mūsu novada gardumus no DABAS MAIZE, dažādu veidu AS Brīvais Vilnis zivju produkciju un Āža blējienu.

Savukārt 26.augustā Salacgrīvas novadā notika aptuveni 30 kilometrus garais velobrauciens "Zaļais dzelzceļš: Ainaži - Sarkanās klintis - Niedrāju - Pilkas purvs". Lielākā daļa no trases veda pa kājāmgājējiem un velo braucējiem pielāgoto bijušo dzelzceļa līniju Ainaži-Valmiera.

Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta “Green Railway” ievaros  tur izbūvēti tiltiņi, savukārt LEADER projekta ietvaros attīrīta trase no krūmiem un apauguma un šis bija šī posma atklāšanas pasākums un kā tādā pienākas tika griezta arī lenta.

Velobrauciena sākumā Salacgrīvas TIC velobraucējus iepazīstināja ar Zaļā dzelzceļa maršrutu, kas Vidzemē un Dienvidigaunijā veido aptuveni 750km garu maršrutu. Piknika pauzes laikā braucējiem atkal bija iespēja baudīt Salacgrīvas novada gardumus.

Salacgrīvas novada domes projektu koordinatore Solvita Kukanovska

Solvita.kukanovska@salacgriva.lv

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

aaff.jpg

Par projektu

Interreg logo.jpg
 
EU karogs.jpg

 

 

 

BIJUŠO DZELZCEĻA LĪNIJU PIELĀGOŠANA VIDEI DRAUDZĪGĀ TŪRISMA MARŠRUTĀ
Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts "Green Railways" paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām.

Lasīt vairāk →

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031