06. augusts, 2021, Piektdiena

Aisma, Askolds

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

"Bitītes" pēta dabu un kukaiņus

10.05.2021 16:13

Pirmsskolas izglītības iestādes “Vilnītis” grupiņas “Bitītes” izglītojamie kopā ar skolotājām mēneša temata ietvaros ir aktīvi pētījuši un nostiprinājuši zināšanas par dabu mums apkārt un kukaiņu pasauli. Grupiņas bērni ar skolotājām vairākkārt ir devušies vērot, kā mostas daba pavasarī gan augu, gan dzīvnieku valstī. Bērni ir pētījuši, kā atdzīvojas skudru pūznis, ko var redzēt zem pērnajām lapām mežā, kur uzzied vizbulītes un zaķskābenes.

Ar lupām pētīti kukaiņi tuvākajā apkārtnē. Bērni ar interesi vērojuši, kā tie pārvietojas, to formu, izskatu, skaitījuši acis, kājas, spārnus. Tā pilnveidojot prasmes un zināšanas matemātika jomā. Papildus informācija tika meklēta arī uzziņu literatūrā un interneta vietnēs, tā attīstot digitālās prasmes un valodu mācību jomu. Paplašinātas zināšanas arī dabas zinātņu jomā – pētot, eksperimentējot un pašiem izdarot secinājumus par redzēto. Šoreiz bērnus īpaši ieinteresēja tas, cik daudz un dažādi kukaiņi ir sastopami mežā, pļavā, zem sūnām, kā arī to interesantie nosaukumi. Darbošanās rezultātā radās doma, ka būtu labi šos kukaiņus ikdienā aplūkot tuvāk. Tāpēc ar remontstrādnieka palīdzību mūsu pirmsskolas rotaļu laukumā tika izveidota kukaiņu māja.

Bērni, liekot lietā iepriekš iegūtās zināšanas par kukaiņiem un to dzīves apstākļiem dabā, sāka iekārtot labvēlīgu vidi topošajiem kukaiņu mājas iemītniekiem. Mājas iekārtošana notiek pārdomāti un pakāpeniski. Darbā ir iesaistījušies arī citu grupiņu bērni. Arī vecāki ir rosināti atbalstīt kukaiņu mājas izveidi ar dažādiem dabas un celtniecības materiāliem, piemēram, salmiem, ķieģeļu lauskām, satrunējušām koka mizām, skaidām utt.

Kopā mācāmies saudzēt dabu un dzīvot saskaņā ar to, jo mēs taču esam dabas daļa!

PII “Vilnītis” grupas “Bitītes” skolotājas

M. Treimane, S. Gaile

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031