09. augusts, 2020, Svētdiena

Madara, Genoveva

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par Saeimas atsaukšanas ierosinājumu

25.11.2019 16:24

Par Saeimas atsaukšanas ierosinājumu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 2019.gada 14.novembrī, reģistrēja iniciatīvas grupas - biedrību “Varu Latvijas Tautai” un  politisko partiju “Centra partija” - parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13. Saeimas atsaukšanu.

Parakstīties par šo iniciatīvu vēlētāji varēs 12 mēnešus elektroniski portālā www.latvija.lv vai apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja.

Parakstu vākšanas termiņš sākās 15. novembrī un ilgs līdz 2020. gada 14. novembrim.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 14. pantu, lai īstenotu tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu, tā jāierosina vismaz vienai desmitajai daļai (154 865) vēlētāju. Nepieciešamo vēlētāju skaitu aprēķina, par pamatu ņemot balsstiesīgo skaitu iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

Vēlētāji iesniegt parakstus iniciatīvai par Saeimas atlaišanu var:

  • elektroniski portālā www.latvija.lv;
  • apliecinot parakstu pie zvērināta notāra;

Salacgrīvas novadā parakstīties tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13. Saeimas atsaukšanu var bāriņtiesā, novada dzimtsarakstu nodaļā, Ainažu pilsētas un Liepupes pagasta pārvaldēs.

Salacgrīvas novada saistošie noteikumi nosaka, ka netiek iekasēta maksa par paraksta apliecināšanu saistībā ar parakstu vākšanu par likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu.

Izvēloties pašvaldību kā paraksta iesniegšanas vietu, jārēķinās, ka iesniedzējam pašam ir pienākums nogādāt veidlapu parakstu vākšanas iniciatīvas grupai, skaidro CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Paraksti par Saeimas atsaukšanu jāsavāc viena gada laikā – līdz 2020. gada 14. novembrim. Taču process var noritēt arī ātrāk, ja nepieciešamais parakstu skaits ir savākts un iniciatīvas grupa to iesniedz CVK.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020. gada 14. novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek tautas nobalsošanai.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

Ilga Tiesnese