03. jūlijs, 2020, Piektdiena

Verita, Everita, Benita

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Ainažnieku PALDIES lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas rīkotājiem

15.10.2019 15:53

Ainažnieku PALDIES lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas rīkotājiem

Jau vairākus gadus Salacgrīvas novada dome, sadarbībā ar SIA “ZAAO”, divas reizes gadā rīko lielisku akciju lielgabarīta atkritumu savākšanai. Šogad rudens akcija Ainažos notika no 27. līdz 29. septembrim, kad lielizmēra konteiners bija novietots Kr. Barona ielā 5.

Ainažnieki ir novērtējuši šo lielisko izdevību divas reizes gadā pārskatīt savu saimniecību un atbrīvoties no savu laiku nokalpojušām, nevajadzīgām mantām. Saskaņā ar noteikumiem konteinerā drīkst ievietot mēbeles, matračus, paklājus, izjauktas elektrotehnikas ierīces, metāllūžņus un citus lielus sadzīves priekšmetus, ko lielo izmēru dēļ nevar ievietot parastā atkritumu konteinerā. Mūsu pilsētas iedzīvotāju atsaucība bija tik liela, ka atkritumu konteiners tika piekrauts ar kaudzi un pat blakus tika liktas lietas, kurām vairs neatradās vieta milzīgajā konteinerā.

Šī situācija ar pāri malām piekrauto konteineru radīja nopietnas bažas, kā uz radušos situāciju reaģēs ZAAO pārstāvji? Jautājums kļuva vēl aktuālāks, kad 29. septembrī ZAAO aizveda lielo konteineru, bet laukumā skumīgi stāvot, palika pārī palikušās mantas. Kas notiks ar tām? Taču ZAAO bija ļoti atsaucīgs un korekts sadarbības partneris un nākamajā dienā ieradās atsevišķā reisā pakaļ arī šīm pāri palikušajām lietām. Laukums palika sakopts un tīrs. ZAAO nepārmeta mums to, ka ne visi iedzīvotāji bija ievērojuši akcijas rīkotāja noteikumus un sanesuši arī lietas, kuras nedrīkstēja mest lielgabarītu atkritumu konteinerā, bet paveica savu darbu.

Vēlreiz atgādinām, ka lielgabarīta konteineros nedrīkst mest nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskajām vielām, kā arī šīferi un automašīnas riepas (četras auto riepas ar diametru 140cm var nodot katrs iedzīvotājs bez maksas vienu reizi gadā EKO laukumā).

Ainažu pilsētas pārvalde un ainažnieki saka lielu paldies par Salacgrīvas novada domes un SIA “ZAAO” rīkoto akciju un kopā gaidīsim nākamo akciju pavasarī!

Ainažu pilsētas pārvalde

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031