16. jūnijs, 2024, Svētdiena

Justīne, Juta

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par Transporta ielas rekonstrukciju

16.01.2019 12:24

Par Transporta ielas rekonstrukciju

Ir noslēdzies iepirkums par ERAF projekta “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Salacgrīvas pilsētā”, projekta Nr.3.3.1.0/17/I/015, īstenošanu par Transporta ielas pārbūvi un Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ir parakstījis līgumu ar darbu veicēju SIA “Limbažu ceļi”.

Īstenojot projektu, notiks Transporta ielas (visā tās garumā 465 metri) pārbūve, Salacgrīvā, no krustojuma ar Pērnavas ielu līdz pat ziemas ostai, līdz uzņēmumam “Ardagh Metal Packaging Latvia”.

Kopējās projekta izmaksas 770 770 euro, ERAF piešķirtais finansējums ir 313 749 euro, pārējais būs pašvaldības līdzfinansējums.

11.janvārī, Salacgrīvas kultūras namā notika pašvaldības, uzņēmēju un būvnieku tikšanās, kuras laikā runāja par Transporta ielas pārbūvi. Pašvaldības vadība organizēja šo tikšanos, lai uzņēmējiem un valsts iestāžu pārstāvjiem stāstītu par veicamajiem darbiem, transporta kustības organizēšanu pārbūves darbu laikā un uzzinātu uzņēmēju domas un viedokļus. Sarunā piedalījās arī būvnieka SIA “Limbažu ceļi” pārstāvji.

Tikšanās sākumā Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs uzsvēra “līdz šim mums nav bijusi prakse tik nopietni un laicīgi apspriest projektu īstenošanu. Bet esam konstatējuši, ka uzņēmējiem ir daudz jautājumu par transporta kustību, par piekļūšanu īpašumiem un pašu būvniecības darbiem. Esam šeit, lai pastāstītu par darāmo un uzklausītu jūsu domas, lai būvdarbi neapturētu uzņēmējdarbību un netraucētu operatīvā transporta kustību.” 

Pašvaldības vadītājs atgādināja, ka šis ir daudzu gadu projekts un kuru ir runāts ļoti daudz. Savulaik Transporta iela no caurlaides ēkas līdz ziemas ostai bija a/s Brīvais vilnis” īpašumā. Tā pārņemšana prasīja ilgu laiku, nācās zemes atsavināt un īpašumus kompensēt, bet nepilnu četru gadu laikā izdevās juridiski šo jautājumu sakārtot un nākamais solis bija finanšu resursu piesaiste nu jau pašvaldības ielas sakārtošanai. Pašvaldībai izdevās ERAF projekta “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība” aktivitātē 3.3.1. gūt atbalstu Transporta ielas sakārtošanai.

Projekta koordinators no pašvaldības puses būs izpilddirektora palīgs tehniskajos jautājumos Jānis Blūmiņš. Viņš savā prezentācijā rādīja un stāstīja ka pārbūves darbu laikā ir paredzēts ceļa konstrukcijas pilns šķērsgriezuma remonts ar drenējošā slāņa un lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, ietvēm un brauktuves segumu. No Pērnavas ielas līdz caurlaidei būs 6 metrus plata brauktuve un 1,5 metrus plata ietve vienā pusē, otrā ceļa pusē būs ar laukakmeņiem nostiprināta nomale, būs arī apgaismojums. Tālāk aiz caurlaides ēkas līdz pat ziemas ostai 6 metrus plats ceļš un nedaudz šaurāka – 1 metru plata ietve. Uz privātajiem īpašumiem būs izbūvētas nobrauktuves. Standarta variantā paredzēts ielu izbūvēt pa daļām, kustību ierobežojot ar luksoforiem, pa vienu no ceļa pusēm. Darbiem jābūt pabeigtiem oktobra mēnesī.

Runājot par transporta kustības organizēšanu, SIA “Limbažu ceļi” pārstāvis Māris Garklāvs uzsvēra, ka ielas pārbūves darbu laikā noteikti informēs uzņēmējus par būvniecības procesu un satiksmes plūsma būs nepārtraukta. Bet tā kā būs jārok četru veidu komunikācijas katram zemes gabalam, varbūt situācijas, kad uz kādu brīdi būs ierobežota piekļuve ar autotransportu, bet ne ilgāk par četrām stundām.

Pēc prezentācijas uzņēmēji uzdeva jau konkrētus jautājumus. Vai būs paplašināts Pērnavas un Transporta ielas krustojums un iebrauktuve uzņēmumā “Ardagh Metal packaging Latvia”, lai smagajam transportam būtu vieglāk nogriezties? Vai ceļa segums būs paredzēts lielām slodzēm?

Valsts policijas pārstāvis Ivo Viļķins bilda, ka policija savu transportu varētu atstāt blakus ielā, bet ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvajam transportam izbraukšana no depo ir jānodrošina nepārtraukti. Kā iespējamais izbraukšanas ceļš tika apspriesta Kapu iela caur garāžām. Savukārt ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais ieteica atslogot Transporta ielu no caurlaides līdz ziemas ostai, organizējot satiksmi pa otru pusi, caur uzņēmuma Tolmet teritoriju. Šāda satiksmes plūsmas virzība atvieglotu būvnieku darbu. “Apsveicami, ka šis process ir uzsācies,”, sacīja Ivo Īstenais, “ir gaisma tuneļa galā. Būvniecības procesa grūtības būs jāpārvar un tad Transporta iela būs sakārtota.”

SIA Salacgrīvas Nord Termināls pārstāvis Andris Bērziņš interesējās vai būs ņemta vērā satiksmes intensitāte, jo kuģu izkraušanas un iekraušanas laikā pa Transporta ielu diennakts laikā izbrauc ap 180 smagās automašīnas.

Savukārt SIA “Ardagh Metal packaging Latvia” pārstāve Ilze Kalniņa atzina, ka būvdarbi vasarā uzņēmumam ir labvēlīgi, jo līdz septembrim ir nesezona.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs izteica gandarījumu par šo tikšanos un uzsvēra “būvniecības process nekad nav patīkams. Bet pienāks tā diena, kad būvdarbi būs beigušies un viss būs kārtībā.”

Ilga Tiesnese

txt_20_44512_lv_id_eu_logo_ansamblis_esskf_rgb_1.jpg
 

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930