28. septembris, 2022, Trešdiena

Sergejs, Svetlana, Lana

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas novada uzņēmēji viesojas Bauskas pusē

25.11.2015 06:17

Salacgrīvas novada uzņēmēji viesojas Bauskas pusē

20.novembrī Salacgrīvas novada pašvaldības pārstāvji un uzņēmēji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Bauskas pusi. Pirmā pieturas vieta bija Iecavas novada Iecavniekos, uzņēmumā SIA Linum Color in Paint Eco, kurš, nodarbojas ar dabīgu koka apstrādes materiālu – pernicu, beiču, krāsu un vasku – ražošanu.

Uzņēmums rada koksnes apstrādes materiālus uz dabīgas lineļļas pernicas bāzes, kas ir piemēroti gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem. Mūsu puses uzņēmējiem bija iespēja ne tikai iepazīties ar uzņēmuma produkciju, bet arī apskatīt ražošanas cehu un ieklausoties tehnoloģes Ainas Savickas stāstījumā izzināt ražošanas procesa gaitu.

Nākošais pieturas punkts bija mēbeļu ražotne SIA “Spals” Iecavas novada Ratniekos. Tās īpašnieks Jānis Nudiens labprāt rādīja bijušās kūts telpās iekārtoto ražotni un modernās kokapstrādes iekārtas. Interesanta saruna izvērtās starp salacgrīvieti Gintu Roni un uzņēmuma vadītāju. Savulaik Jānis Nudiens braucis uz Salacgrīvu pēc materiāliem mēbelēm, nu tas tiek iepirkts citviet, arī Ukrainā.

Pēc uzņēmuma apskates Bauskas novada domē notika mūsu uzņēmēju tikšanās ar Bauskas novada pašvaldības vadītāju Raiti Ābelnieku un Bauskas uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvjiem. Aivars Svarenieks – uzņēmēju konsultatīvās padomes priekšsēdētājs iepazīstināja ar padomes darbu un bija pārsteigts, ka Salacgrīvas novadā ir uzņēmējdarbības atbalsta centrs, bilstot, ka arī Bauskas pašvaldībā būtu vajadzīgs speciālists, kurš koordinē domes un uzņēmēju kopīgo darbu.

Pēc sarunām novada domē Salacgrīvas uzņēmēji devās uz alus darītavu „Bauskas alus”, kura dibināta 1981.gadā. No pirmā būvdarbu sākuma, līdz šai dienai alus darītavā strādā vecākais alus darīšanas speciālists Latvijā - Kārlis Zālītis. Salacgrīviešiem bija iespēja degustēt uzņēmumā ražotos bezalkoholiskos dzērienus un alu, kā arī cienāties ar zemnieku saimniecībā “Vaidelotes” ražotājām piedevām - triju veidu iesala cepumiem.

Ar interesi devāmies uz kalēju darbnīcu “U&A” Bauskā. Īpašnieks Aleksandrs Belševics labprāt stāstīja par savu uzņēmumu, ražoto produkciju un darbiniekiem. Apbrīnas vērts ir vīru darbs – uguns, dūmi, tumsa, grāmatās rakstītu kā elles priekškambarī. Bet gaišajā un tīrajā izstāžu – pārdošanas zālē pārsteidza meistaru izliktie darbi – vareni svečturi, kamīnu piederumi, kaujas cirvji un smalki metāla kalumi….

Pēc kalēju darbnīcas apskates Salacgrīvas novada pašvaldības darbinieki un uzņēmēji devās uz Bauskas pili, lai piedalītos pirmajā novada uzņēmēju godināšanas pasākumā „Gada uzņēmējs 2015”. Pasākumu organizēja Bauskas novada pašvaldība sadarbībā ar Uzņēmējdarbības konsultatīvo padomi, biedrību „Uzņēmēju klubs 97”, laikrakstu „Bauskas Dzīve” un novada nevalstiskajām organizācijām.

Mājupceļā salacgrīvieši secināja – brauciens ir izdevies, interesantās tikšanās un uzņēmēju godināšanas pasākums rosināja jaunas idejas un ieceres. Uzņēmējdarbības centra vadītāja Dzintra Eizenberga ir pārliecināta, ka arī Salacgrīvas novadā ir jāgodina lielākie, čaklākie un veiksmīgākie uzņēmēji.

Braucienā uz Iecavas un Bauskas novadiem piedalījās Gints Ronis, Uģis Jēgers, Ilze Kalniņa, Ilona Trēziņa, Valdis Joksts, Kristīne Mauliņa, Edžus Jirgensons, Inguna Tomsone, Mārtiņš Smilts, Dzintra Eizenberga un Ilga Tiesnese

Liels paldies Bauskas novada pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļas vadītājai Ilzei Tijonei par  jauko, sirsnīgo un pārdomāto uzņemšanu.

Ilga Tiesnese

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930