20. jūnijs, 2024, Ceturtdiena

Rasa, Rasma, Maira

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Izzini dabu dabā – uz nodarbībām aicina dabas centri visā Latvijā

06.10.2021 08:58

Izzini dabu dabā – uz nodarbībām aicina dabas centri visā Latvijā

Iepazīt mitrājus, piejūras kāpas, mežu bagātību un daudzveidīgās Latvijas dabas vērtības - to visu šoruden piedāvā Dabas aizsardzības pārvaldes dabas centri visā Latvijā. Izglītības iestādes ir aicinātas izmantot iespēju piedalīties klātienes nodarbībās dabā. Dabas centri “Rāzna”, “Ķemeri”, “Ziemeļvidzeme” un “Slītere” aicina uz nodarbībām 1. līdz 12. klašu audzēkņus, lai klātienē piedalītos dabas izziņas un radošajās nodarbībās, dotos pārgājienos un tādējādi apgūtu daudz jauna par Latvijā mītošajām augu un dzīvnieku sugām, izprastu savas rīcības ietekmi uz bioloģisko daudzveidību un gūtu iedvesmu arī pašiem ar ģimeni un draugiem doties dabā.

Nodarbības ir bez maksas, bet ņemot vērā noslogotību un epidemioloģiskās drošības normas, tām nepieciešams savlaicīgi iepriekš pieteikties.

Dabas centrs “Ziemeļvidzeme” atrodas teju rokas stiepiena attālumā no jūras Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā – Salacgrīvā. Dabas centrs piedāvā izziņas un pētnieciskās nodarbības par apkārtnē sastopamajām dabas vērtībām, kā piemēram, nozīmīgāko lašupi Latvijā Salacu, bagāto augu un dzīvnieku valsti piekrastē un kāpās. Nodarbības notiek gan iekštelpās, gan ārā – Randu pļavās, Vidzemes akmeņainajā jūrmalā vai Salacas krastā. Dabas centra telpās ir aplūkojama pastāvīgā, interaktīvā izstāde “Lasis godā celts”, kas palīdzēs izprast laša dzīves ceļu, būtiskākos faktorus, kas ir ietekmējuši šīs zivju sugas dabisko populāciju Latvijā un izstādi “Acīm redzamais - pazīstamais”.

  • Dalībnieku skaits - līdz 30
  • Aktivitātes notiek darbdienās sazinoties vismaz 3 dienas iepriekš pa tālr. 26329412 (Inta), e-pasts: ziemelvidzeme@daba.gov.lv
  • Adrese: Rīgas iela 16, Salacgrīva, Limbažu novads, LV-4001.

Dabas centru piedāvātās nodarbības ir motivējošas un sniedz lieliskus rezultātus, jo katrs atklātais dabas objekts ne vien paplašina audzēkņu redzesloku, bet arī rada dabisku vēlmi to vairāk izzināt un izpētīt. Esot svaigā gaisā ikvienam ir iespēja stiprināt savu imunitāti, kas šobrīd ir īpaši aktuāli.

SVARĪGI! Nodarbībās atļauts piedalīties audzēkņiem ar sadarbspējīgu Covid 19 sertifikātu, pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu testa rezultātu (der arī skolās veiktie testi).

Apmeklējot nodarbības, Dabas aizsardzības pārvalde aicina izvērtēt epidemioloģiskos riskus, būt atbildīgiem un ievērot noteiktos pasākumus, lai nepieļautu Covid-19 izplatību.

P.S. Dalībnieku skaits nodarbībās var mainīties, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas.

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930