17. jūnijs, 2021, Ceturtdiena

Artis, Artūrs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Paldies novada tautas mākslas kolektīvu vadītājiem

01.06.2021 16:41

Paldies novada tautas mākslas kolektīvu vadītājiem

28.maija pēcpusdienā, Salacgrīvā, Jahtu servisa ēkas “Bura” terasē pulcējās Salacgrīvas un Ainažu tautas mākslas kolektīvu vadītāji. Paldies viņiem par šo, tik sarežģīto un grūto, brīžam nesaprotamo un nepateicīgo sezonu, sacīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes jautājumos Evija Keisele, Salacgrīvas novada kultūras centra vadītāja Pārsla Dzērve un pasākumu organizatore Inese Jerāne.

Sakot paldies par aizvadīto sezonu un šo kopīgo tikšanos Pārsla Dzērve uzsvēra: “ ar katru no jums esmu tikusies atsevišķi, bet kopā sen neesam tikušies, prieks, ka visi kolektīvu vadītāji ir ierindā. Visi dara to ko šobrīd var darīt. Šis ir bijis liels pārdomu laiks par to kas ir bijis, kurp ejam, ko darām un darīsim. Priecē tas, ka kolektīvi atkal, kaut ierobežotā skaitā un ārā, bet var satikties: dejot, dziedāt un spēlēt teātri. Tas dod cerību, ka var, ir ko darīt un darbi sokas, tikai vajag ļoti, ļoti vēlēties.”

Pasniedzot katram kolektīva vadītājam puķi podiņā Pārsla sacīja “es jums novēlu ziedēt. Ar saknēm Salacgrīvā, bet ziedēt citiem un visiem plašajā pasaulē. Mums visiem Salacgrīvas novads ir mīļš un sirdij tuvs, tā atbalstu un spēku mēs smeļam un krājam sevī ikkatru brīdi un man ļoti gribētos, lai tas tā arī turpinātos. Lai ar saknēm sasmēlušies spēku šeit, savā zemē, savā novadā, mēs varētu kā Salacgrīvas novada patrioti, nest savu vārdu, dziesmu, deju un mūziku plašajā pasaulē. Ja iekšējā pārliecība ir tāda cieša un stabila, tad ārējie apstākļi neko nevar notraucēt. Ir tikai atvērtiem uz sadarbību jāiet , jādara un jāzied. Es jums visiem novēlu ziedēt.”

Paldies Pārsla sacīja ne tikai kolektīvu vadītājiem, bet arī novada domei un pašvaldības vadītājam Dagnim Straubergam. “Atbalsts kultūrai ir bijis vienmēr. Mēs esam sapucēti jaunos tērpos, esam ēduši svētkos, daudz kur braukuši un priecājušies, paldies par to. Man vienmēr ausīs skan priekšsēdētāja vārdi, kurus viņš sacīja, lasot mūsu kārtējo iesniegumu par jauniem tērpiem “nu cik var? Jūs tā kā kāpostu lapas ģērbjaties? Bet pēc redzētajiem koncertiem viņš vienmēr sacīja, ka jaunie tērpi izskatās labi.”

“Mēs tiekamies tādā dīvainā laikā”, uzrunājot kolektīvu vadītājus sacīja pašvaldības vadītājs, “mēs par 90% vairs nebūsim tādi kā esam bijuši, bet paldies par to, ka turpināt iesāktās tradīcijas. Viss reiz beigsies, arī Covid - 19! Mēs varēsim sanākt kopā, priecāties un svinēt svētkus! Bez jums svētki nav iespējami! Paldies par sadarbību.”

“Mēs esam kopā auguši visu šo laiku, runājuši, strādājuši, atraduši vislabākos risinājumus un ir ļoti svarīga komandas un pleca sajūta – mēs varam un darām. Mēs esam optimisti un es ticu, ka vislabākais mums visiem kopā vēl ir priekšā,” savā uzrunā sacīja Evija Keisele.

Ilga Tiesnese

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930