22. aprīlis, 2021, Ceturtdiena

Armanda, Armands

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lieldienas “Vilnītī”

07.04.2021 09:02

Lieldienas “Vilnītī”

Pirmsskolas izglītības iestādes “Vilnītis” ar filiālēm Korģenē un Svētciemā bērni Lieldienas sagaidīja krāsaini un daudzveidīgi. Pie pašiem mazākajiem, pie “Mārītēm” ciemos bija atnācis Lieldienu zaķis ar jaukiem pārsteigumiem. Četrgadnieki “Taurenīši” mākslas mācību centrā kopīgām rotaļām sev bija pagatavojuši interesantas zaķu maskas, kā arī radoši krāsojuši un ar dabas materiāliem izrotājuši olas. 

“Pelēni” savukārt mājās kopā ar vecākiem bija krāsojuši oliņas, lai pēc tam, atnākot uz bērnudārzu, parādītu pārējiem bērniem sava darba rezultātu un dalītos pieredzē, kādus materiālus katrs izmantojis, lai oliņas būtu raibas un krāsainas. Ir iets rotaļās un dziedāts, kā arī visi kopā augstu šūpojušies, lai vasarā nekostu odi.

“Snīpīši” kopā ar Lieldienu zaķi - mūzikas skolotāju Lieni Bergu svētkus svinējuši, ņemot vērā latviešu tautas tradīcijas. Bērni ripinājuši olas, skandējuši tautasdziesmas, dziedājuši dziesmas, gājuši tautiskās rotaļās.

Vecākajās grupās Lieldienu svētku aktivitātēs iekļauti daudzveidīgi praktiski mācību uzdevumi, dodot bērniem iespēju rotaļnodarbībās apgūtās prasmes pielietot reālajā dzīvē. Tā grupā “Bitītes” Lieldienu laikā darbojās kafejnīca - veikaliņš “Oliņ boliņ”, kur bērni mācījās iepirkties, izvēlēties pašu sarūpētus produktus, sarunāties ar grupas biedriem par produktu piedāvājumu, skaitīt rotaļu naudu, plānot iepirkumus. Grupas “Vāverēni” bērni kopīgi atcerējās Lieldienu ticējumus, paražas, devās mežā vērot izmaiņas dabā un pēc īpašām norādēm meklēt krāsainās oliņas. “Zaķēni” laukumā ripināja olas, piedalījās sporta skolotājas Līgas Šrenkas organizētajās ar Lieldienu tematiku saistītajās fiziskajās aktivitātēs, noslēgumā organizējot pikniku ar pašu ceptām pankūkām. Kā paši Zaķēni novērtēja: “Šī bija ļoti laimīga diena!”

Grupas “Saulītes” bērniem kāds pie tāfeles bija piespraudis vēstuli ar norādēm un precīzu plānu, kur un kā atrast Lieldienu olas. Pa ceļam uz olu slēptuvi nācās veikt vairākus pārbaudījumus: skaitīt burtus ar Lieldienām saistītos vārdos, meklēt mežā līkāko priedi, lēkt uz vienas kājas un vēl, un vēl, līdz pēdējā etapā jūras krastā izdevās atrast smiltīs uzzīmētu olas kontūru, kas liecināja par slepeno olu krātuvi. Starp daudzām citām olām bērni atrada arī Draudzības olu un Taisnības olu, kuru, apkaisot ar sāli, visi kopīgi apēda, lai visi vienmēr būtu draudzīgi un vienmēr teiktu taisnību.

Paldies visām skolotājām par ieguldīto darbu svētku aktivitāšu organizēšanā!

Vadītājas vietniece izglītības jomā Ligita Dambe

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930