22. aprīlis, 2021, Ceturtdiena

Armanda, Armands

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Lepojamies un sveicam!

06.04.2021 15:15

Lepojamies un sveicam!

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības jomas skolotājiem 2021. gadā saņems Salacgrīvas Mākslas skolas direktors, ilggadējs skolotājs Imants Klīdzējs. Tradicionālā balvas pasniegšanas ceremonija, klātesot publikai, šogad izpaliks. Cimzes balvas laureātu godināšana reizē ar Kultūras ministrijas (KM) apbalvojuma saņēmēju – talantīgāko kultūrizglītības jomas jauniešu un viņu pedagogu – sveikšanu būs skatāma video formātā 21. maijā KM un LNKC tīmekļvietnēs, kā arī LNKC sociālo tīklu kontos.

Imants Klīdzējs ir Salacgrīvas Mākslas skolas direktors, ilggadējs skolotājs un keramiķis ar 37 gadu pedagoģisko pieredzi. "Personība, kas spēj aizraut ar idejām, iemācīt jaunajai paaudzei vienlaikus radošu un profesionālu attieksmi. Izcils pasākumu organizators – Salacgrīvā ik gadu tiek kurināts noborigama ceplis keramikas darbu apdedzināšanai, ir rīkots niedru skulptūru un smilšu skulptūru festivāls, meistarklases, lekcijas un ekskursijas. Skolotājs ir iedvesmojis daudzus jaunos māksliniekus turpināt izglītoties un gūt panākumus mākslas nozarē," vēstīts LNKC paziņojumā medijiem. “

Viņa vadītajās mācību stundās kā caurvija tika iepītas dzīves gudrības un vērtības – pacietība, patiesums, vienkāršība, dabiskums, cieņa, iejūtība, pieklājība un daudzas citas. Tā ir viņa izcilība – caur procesu iemācīt dzīvi. Imantam Klīdzējam piemīt spēja katrā bērnā ieraudzīt talanta brīnumu, kā arī likt audzēknim to novērtēt un ar to lepoties,” atzīst Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa.

Cimzes balvu iedibināja LNKC 2014. gadā ar mērķi godināt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814-1881) vārdā. Ik gadu tiek piešķirtas divas balvas. Cimzes balvas laureāti saņem goda diplomu, naudas balvu un greznu piemiņas velti – simbolisku ozolkoka rādāmkoku ar misiņa apkalumu.

Informāciju sagatavoja:

Lana Kazlauskiene

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Nacionālais kultūras centrs

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930