23. janvāris, 2021, Sestdiena

Strauta, Grieta

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jauniešu līdzdalības aktivitātes 2021.gadā

12.01.2021 10:39

Jauniešu līdzdalības aktivitātes 2021.gadā

Kā tikt galā ar vispārēju haosu galvā, drēbju skapī, istabā, pagalmā utt? Sākot tajā ieviest kārtību! Ir labi, ja jaunajā gadā mums ir iedvesmas pilni nodomi un vēlme sākt dzīvot citādāk, labāk, taču visbiežāk šīs apņemšanās arī paliek aizgājušajā 31. decembrī. Lai ceļš uz apzinātāku un atvērtāku pasauli kļūtu par daļu no Tavas ikdienas, Salacgrīvas novada jaunatnes un uzņēmējdarbības iniciatīvu centrs vēlas iedrošināt jauniešus savā brīvajā laikā iesaistīties un pārstāvēt tādas aktivitātes un lēmumu pieņemšanas procesus, kas spēj uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti ilgtermiņā gan individuāli, gan visiem kopā.

11.png

Ar 2021. gada janvāri ir stājies spēkā nolikums “Par jauniešu brīvprātīgā darba organizēšanu Salacgrīvas novadā”, kas attiecināms ne tikai uz jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet arī organizācijām, kas tiesīgas nodrošināt brīvprātīgā darba organizēšanu - biedrībām un nodibinājumiem, tai skaitā arodbiedrībām un to apvienībām, valsts un pašvaldību iestādēm, politiskajām partijām un to apvienībām, kā arī sociālajiem uzņēmumiem. Iesaistīšanās brīvprātīgajā darbā, ikvienam jaunietim neatkarīgi no dzimuma, izcelsmes, reliģiskās piederības, politiskajiem uzskatiem un citiem sociāliem, fiziskiem vai ģeogrāfiskiem nosacījumiem sniedz vairākus ieguvumus, tai skaitā - jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, sociālo un profesionālo pieredzi, praktisko darba pieredzi dažādās jomās. Par veikto brīvprātīgo darbu un gūto pieredzi, kas nav īsāka par 50 brīvprātīgā darba stundām, jaunietis varēs iegūt pašvaldības apstiprinātu apliecinājumu, kas var kļūt par pielikumu CV. Iepazīties ar Nolikuma saturu iespējams, apmeklējot Salacgrīvas pašvaldības mājaslapu www.salacgriva.lv, sadaļā Aktīvā sabiedrība.

Šobrīd, kamēr socializēšanās ir ierobežota, Tev ir iespēja kļūt par jauniešu brīvprātīgā darba vēstnesi 2021 un kopā ar speciālistu palīdzību apgūt digitālā mārketinga un sociālā tīkla satura veidošanas vajadzīgās iemaņas, kas noteikti noderēs arī citviet. Kļūstot par brīvprātīgā darba vēstnesi Salacgrīvas novadā iegūsi JU centra radīto brīvprātīgā T-kreklu “Krāju punktus karmai”, kā arī varēsi jau sākt uzskaitīt brīvprātīgā darba stundas par ieguldīto laiku pienākumu izpildē. Ja vēlies izmēģināt, kā ir būt influencerim ar pozitīvo ietekmi un esi vecumā no 16 gadiem, pieteikuma anketu aizpildi šeit: https://ej.uz/BDvestnesis.

12.png

Plaisa starp sabiedrību un valdības pārstāvjiem, kāda ir novērojama Latvijā, aizvien vairāk rāda, cik liela nozīme ir jauniešu izglītošanai un līdzdalībai lēmumu pieņemšanas procesos. Ir būtiski veicināt jauniešos ne tikai personīgo un kulturālo izaugsmi, bet arī politisko – stiprinot jauniešu demokrātisko līdzdalību un autonomiju. Arī tad, ja mērķis nākotnē nav pārstāvēt politiskās partijas, kļūt par ministru vai prezidentu, jaunietim mūsdienās ir pieejami vairāki līdzdalības veidi, lai iepazītu un izprastu, kā strādā lēmējvaras un kā ietekmēt lēmumus, kas saistīti ar jauniešu interesēm.

2021. gada februāra mēnesī plānotas Salacgrīvas novada jaunatnes konsultatīvās padomes vēlēšanas, kurās tiek aicināti piedalīties jaunieši no visa novada ar interesi kļūt par jaunajiem līderiem un aizstāvēt savas un vienaudžu intereses. Padomes vīzija ir kļūt par zinošu un atbalstošu komandu vietējās kopienas jauniešiem, kā arī citām organizācijām, ar mērķi nodrošināt piekļuvi uzticamai informācijai, veicināt spēju kritiski izvērtēt publiski pieejamo informāciju, kā arī iesaistīties konstruktīvos dialogos.

Vairāk par padomes darbību un 2021. gada vēlēšanām, sekot līdzi un uzzināt, kā tajās iesaistīties, vari apmeklējot facebook.com un instagram.com padomes lapu @salacgriva.jkp.

13.png

Izmanto programmas “Eiropas Solidaritātes Korpuss” piedāvātās iespējas un kopā ar saviem vienaudžiem (18 – 30 gadi) risini sabiedrības un humānās palīdzības problēmas, izmantojot brīvprātīgo darbu vai veidojot savus solidaritātes projektus. Programmas mērķis 2021. – 2027. gadam ir veidot iekļaujošāku, digitālāku un videi draudzīgāku pasauli. Arī individuāli Tev ir iespēja (vecumā līdz 35 gadiem) brīvprātīgi strādāt humānās palīdzības jomā tālu aiz Eiropas robežām. Apstiprinātais budžets aktivitātēm ir 1,009 miljardu eiro apmērā, un arī Tu, dzīvojot Salacgrīvas novadā, vari būt viens no 270 000 jauniešiem, kurš pieejamo naudu var saņemt, lai pilnveidotu savu, sabiedrības un apkārtējās vides izaugsmi. Plašāka informācija par jauno programmu, tās projektu konkursiem un dalību tajos tiks publicēta drīzumā Jaunatnes starptautisko programmas aģentūras mājaslapā www.jaunatne.gov.lv.

ert.jpg

Jau vairāku gadu garumā Salacgrīvas pašvaldība ar konkursa „Jauniešu biznesa plānu konkurss komercdarbības uzsākšanai Salacgrīvas novadā” rīkošanu ir stimulējusi jaunu komersantu veidošanos, motivējot jauniešus sava biznesa uzsākšanai, pilnveidojot talantu, prasmes un intereses. Arī 2021. gadā Salacgrīvas novada jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem var piedalīties konkursā un pretendēt uz finansiālu atbalstu, realizējot savu darbību dažādās uzņēmējdarbības jomās. Viens biznesa plāna iesniedzējs var pretendēt uz grantu līdz 2500 eiro. Gatavojot projektu ļoti nopietni jāpiestrādā pie bilances un naudas plūsmas, kas atbilstu konkursa nolikuma prasībām. Jebkādu jautājumu vai ieteikumu gadījumā, kas saistīti ar konkursu, konsultācijas iespējams pieteikt pie Salacgrīvas novada uzņēmējdarbības konsultantes Elīnas Lilenblate pa tel. +371 64071985; +371 29431187 vai rakstot e-pastu elina.lilenblate@salacgriva.lv.

Minētie līdzdalības veidi, protams, nav vienīgās iespējas, kā būt klātesošam procesos, kas skar ikviena ikdienu, taču tās neapšaubāmi ir līdzdalības formas, kas tendētas uz izaugsmi, kvalitatīvām zināšanām un prasmēm, kā arī rīcību, nevis tikai viedokļa vai kritikas paušana virtuālajā vidē vai protesta mītiņos. 2020. gads piespiedu kārtā uzņēmumiem, valsts iestādēm, pašnodarbinātajiem ir licis pielāgoties un meklēt veidus, kā efektīvāk organizēt darbu. Daudziem emocionāls un finansiāls kritiens piedzīvots vairākkārt pagājušajā gadā, tāpēc šogad aicinām saskatīt izdevības un kopības spēku dažādās pašvaldību vai nevalstiskajās organizācijās, kas spētu veicināt motivāciju, produktivitāti un sasniegt izvirzītos mēŗkus.

 

Informāciju sagatavoja:

SNJUIC “BĀKA” jaunatnes lietu speciāliste Marta Dance

www.facebook.com/jucentrs

www.facebook.com/jauniesiem

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031