25. oktobris, 2020, Svētdiena

Beāte, Beatrise

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Piesakies mācībām pieaugušajiem vēl līdz 22. oktobrim

16.10.2020 12:38

Piesakies mācībām pieaugušajiem vēl līdz 22. oktobrim

Ir sākusies pēdējā nedēļa, lai pieteiktos mācībām ES fondu pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" piektajā kārtā, kurā nodarbinātas personas varēs izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs. Salacgrīvas novadā iespēju mācīties profesionālās pilnveides programmās piedāvā SIA BUTS. Pilnveidot savas zināšanas varēs tādās programmās, kā “Datu analīze un pārskatu sagatavošana”, “Projektu vadība”, “No idejas līdz uzņēmumam” “Kokgriešana un kokgriezumu restaurācija” un “Tūrisma produktu izstrāde” (160 stundas).

Uz Limbažiem varēs doties tie, kurus interesē digitālā mārketinga, biznesa organizēšanas un grāmatvedības jautājumi. Tiks piedāvātas profesionālās pilnveides programmas “Dokumentu un arhīva pārvaldība” “Automatizēto siltumtīklu apkalpošana”. Būs arī divas modulārās programmas ēku būvtehniķiem – “Tehnisko zīmējumu un skiču izstrāde” (36 stundas) un “Būvdarbu dokumentācijas sagatavošana un plānošana” (84 stundas). Pirmoreiz varēs apgūt 960 stundu tālākizglītības programmu “Namu pārzinis”, būs arī tālākizglītības programmas šuvēju un šūšanas iekārtu operatoru apmācībai (abas 480 stundas) un 4 dažādas tālākizglītības programmas metālapstrādē (480 stundas).

Plašs programmu piedāvājums ir Cēsīs, Valmierā, Rīgā un citviet. Viss apstiprināto mācību programmu saraksts ir pieejams mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

Pieteikties piektajā mācību kārtā varēs vēl līdz 2020. gada 22. oktobrim, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Tāpat kā līdz šim, arī piektajā kārtā mācīties varēs nodarbinātas un pašnodarbinātas personas, kuras ir vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri.Sākot ar piekto kārtu, tālākizglītības programmas apguvei nodarbinātas personas līdzmaksājums ir 5% un ir iespēja saņemt arī atbalstu ceļa izdevumu segšanai uz kvalifikācijas prakses vietu un atpakaļ. Pārējo izglītības programmu apguves izmaksas ES fondi un valsts sedz 90% apmērā, nodarbinātas personas līdzmaksājums ir 10%. To var segt arī darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona.

 

Salacgrīvas novada

pieaugušo izglītības koordinatore

Elīna Lilenblate