25. oktobris, 2020, Svētdiena

Beāte, Beatrise

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Par kārtību ostas teritorijā

15.10.2020 09:11

Septembra beigās, pēc šķeldas ugunsgrēka likvidēšanas Salacgrīvas ostā, novada domē tikās pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais un SIA Salacgrīvas Nord Termināls” valdes loceklis Andris Bērziņš, lai pārrunātu tālāko rīcību un pēc iespējas ātrāk uzlabotu situāciju ostā.

A.Bērziņš skaidroja, ka ugunsgrēka iemesls bija sliktas kvalitātes šķelda, kas sakrauta lielās kaudzēs karst.

Ostas pārvaldnieks atgādināja uzņēmējam, ka tieši viņš ir atbildīgs par drošību un kārtību termināla teritorijā. Uzņēmējam ir jābrīdina kravu īpašnieki, ka pie noteikta daudzuma šķeldas, tā tiks pārkrāmēta, lai nekarstu. “Tas, kas notika ostā vairs nedrīkst atkāroties nekad!”, uzsvēra I.Īstenais.

Pašvaldības vadītājs izteica konkrētu priekšlikumu “es nezinu tehnoloģijas, bet ir jāizstrādā konkrēts rīcības plāns ko, kad un kā darīt, lai šādas lietas neatkārtotos un mēs iedzīvotājiem varam pateikt, kas un kad tiks darīts, lai uzlabotu situāciju ostā. Pļāpājuši esam gana ilgi.”

Pēc šīs tikšanās pašvaldības vadītājs izdeva rīkojumu SIA “Salacgrīvas Nord terminālam” sagatavot rīcības plānu, lai ostas teritorijā vairs neatkārtotos ugunsgrēka situācijas un netiktu pieļauts pilsētas piesārņojums.

Uzņēmēja iesniegtais plāns paredz:

- Samazināt kaudzes augstumus, lielumus, veikt regulāru to apsekošanu un temperatūras mērīšanu, nepieciešamības gadījumos organizēt pārkraušanu;

- Šķeldošanu veikt darba dienās, darba laikā, ievērojot vēja virzienu un stiprumu, regulāri apkopt iebrauktuvi, lai lieki nerastos putekļi;

- Kūdru ostā ievest 7 dienas pirms kuģa, kad atļauj vējš, pievešana tikai uz kuģi, kad atļauj vēja virziens un stiprums, kuģa kraušana notiek tikai tad, kad to atļauj vēja virziens un stiprums;

- Plānota vēja aizsargbarjera (iebrauktuves daļa un zina gar šķeldu) aptaujai par konstrukciju un izmaksām – 4 mēneši, izveidei 5 mēneši;

- Ja radīsies iespēja apgūt citu teritoriju, tad būvēt slēgtos boksus kūdras novietošanai.

Oktobra domes sēdē pašvaldības vadītājs iepazīstinās deputātus ar uzņēmēja sagatavoto rīcības plānu un Salacgrīvas ostas valdes sēdē notiks tā precizēšana un saskaņošana.

“Izteiktie priekšlikumi nav slikti”, sacīja D.Straubergs, “tikai tie ir jāieliek skaidrā laika rāmī un jāparedz rīcība no ostas pārvaldes, vai pašvaldības puses, ja uzlabojumi netiek īstenoti.”

Ilga Tiesnese

Komentāri (1)