23. septembris, 2020, Trešdiena

Vanda, Veneranda, Venija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

PII “Vilnītis” skolotājas eTwinning sadarbības projektos

16.09.2020 14:26

PII “Vilnītis” skolotājas eTwinning sadarbības projektos

Radoši iesācies jaunais mācību gads pirmsskolas izglītības iestādē “Vilnitis” ar filiālēm Svētciemā un Korģenē. Tradicionāli esam domājuši par mūsdienīgu pieeju mācību procesam, par mācību metožu dažādošanu, tuvinot bērnu izglītošanu reālajai dzīvei.  Katru gadu, atbilstoši audzināšanas plānam, esam realizējuši daudzveidīgus dabas projektus, pētījuši ūdens kvalitāti dažādās Salacgrīvas ūdenstilpnēs, iepazinušies ar atkritumu ceļu un tā ietekmi uz dabu, apguvuši zināšanas par veselīgu uzturu.

Kopā ar bērniem izstrādāti pastaigu maršruti pa Salacgrīvu. Esam piedalījušies dažādos radošo darbu projektos, kā, piemēram, “Izkrāso savu bērnību”, foto projektā “Noķer pavasari”, kurā grupa “Saulītes” republikā ieguva 1.vietu un galveno balvu – slidkalniņu, “Dod lietai otru iespēju”, URDA rīkotajos konkursos, un vēl un vēl.
Šogad divas kolēģes –  grupas “Vāverēni” skolotāja Mārīte Meļķe un  filiāles Korģenē grupas “Pelēni” skolotāja Ilga Ūdre iesaistījušās e-Twinning  mācībās un uzsākušas sadarbības projektus ar citām pirmsskolas izglītības iestādēm Latvijā.
Mārīte Meļķe un Sandra Jirgensone veidos kopīgu sadarbības projektu ar Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Kārliena”  kolēģēm, kur bērni pētīs Salacgrīvas un Valmieras pilsētas bagātības. Aktīvie izpētes darbi jau uzsākti. Savukārt Ilga Ūdre un Vivita Kleina kopā ar divu Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu kolēģēm izstrādās projektu, kur bērni  uzzinās visu par un ap svētkiem – kā svētkus svinēja pagātnē, kā šodien, kā svētkus organizē, kas nepieciešams, lai svētki izdotos. Mazie korģenieši pētīs tējas ieguvi zemnieku saimniecībā “Dunduri” un projekta noslēgumā plāno svinēt tējas svētkus.
E-Twinning nav tikai platforma, bet gan kopiena uzņēmīgiem, radošiem un moderni domājošiem pedagogiem, kur dalīties savā pieredzē un gūt jaunas atziņas, jaunas idejas, sadarbojoties ar citu iestāžu kolēģēm. Priecājamies un lepojamies, ka arī mūsu skolotājas ir šīs kopienas dalībnieces un ka caur šo radošo darbošanos PII “Vilnītis” bērni gūs jaunas zināšanas un prasmes mācoties reālā dzīvē, reālās situācijās. Lai veicas!

                                                             Vadītājas vietniece izglītības jomā Ligita Dambe