23. septembris, 2020, Trešdiena

Vanda, Veneranda, Venija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Satversmes tiesā ierosināta lieta

16.09.2020 11:25

Satversmes tiesā ierosināta lieta

Satversmes tiesā ierosināta lieta par Salacgrīvas novada pievienošanu Limbažu novadam

Satversmes tiesā pēc Salacgrīvas novada domes pieteikuma ir ierosināta lieta par tā teritorijas pievienošanu Limbažu novadam. Pieteikumā norādīts, ka jūnijā Saeimas pieņemtais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums pārkāpj demokrātiskas valsts, pašvaldības un labas likumdošanas principus.

Tiesa ir uzaicinājusi Saeimu līdz 16. novembrim sniegt atbildi ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu. Lietas sagatavošanas termiņš – 2021. gada 14. februāris, par tās izskatīšanu tiesa lems pēc tam.
Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs uzsver, ka reformas apspriešanas process bija nedemokrātisks, jo neviens no VARAM ministrijas pārstāvjiem nav ticies un runājis ar novada iedzīvotājiem un nav ņemta vērā Salacgrīvas novada iedzīvotāju vēlme būt patstāvīgiem, jo 94% aptaujas dalībnieku bija par neatkarīgu Salacgrīvas novadu.
“Kāds būs Satversmes tiesas spriedums ir grūti prognozēt,” secināja novada domes priekšsēdētājs, “esam piedalījušies piketos, iesnieguši pašvaldības deputātu pieņemtos lēmums par nepamatotu administratīvi teritoriālo reformu VARAM ministrijā un Saeimas komisijā, rakstījuši vēstuli prezidentam, šis ir nākamais solis. Uzskatām, ka, īstenojot šo reformu, mēs zaudēsim pašnoteikšanos un zināmā mērā apdraudēta ir mūsu attīstība nākotnē.” 
Ilga Tiesnese