04. augusts, 2020, Otrdiena

Romāns, Romualds, Romualda

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Decembra mēneša Jampadracis veco ļaužu mītnē “Sprīdīši”.

10.01.2020 09:30

Decembra mēneša Jampadracis veco ļaužu mītnē “Sprīdīši”.

Gluži kā minēts tautas dziesmā ,arī VĻM “Sprīdīši” 2019.g.decembra mēnesī tika cepti simtiem nevis kukulīšu ,bet īpašie, mūsu - Sprīdīšu pīrādziņi, jo šis mēnesis bija bagāts ar dažādām aktivitātēm un pārsteigumiem. Lēnām tinot, šķetinot un skaitot pieturas punktus vai mezgliņus atmiņu kamoliņā, kur pēdējais ir ietīts decembra mēnesis, varu teikt ,ka mūsu mājās “Sprīdīšos” draugu, mākslinieku, viesu nu labvēļu skaits ir ļoti liels.

Simtiem cepu kukulīšu,

Ziemassvētku gaidīdama,

Simtiņš nāca daņču bērnu

Ziemassvētku vakarā.

L.t.dz.

 

Kā jau katru gadu, arī šogad dekorācijas un apsveikumus draugiem sākām gatavot jau laikus. Krāsojām, līmējām, zīmējām un tinām gatavojot gan apsveikuma kartiņas, gan rotājumus eglītē, gan šā gada simbolu- žurciņu. Kā vienmēr pēc padarītā darba, bija jauki atpūtas brīži ar kafijošanu , smiekliem un sarunām.

Decembra mēnesis iesākās ar mūsu draugu –“Ievas “ meiteņu apciemojumu. Klausījāmies koncertiņu un kopā ar meitenēm tika gatavotas piparkūkas un cepumi.

Ļoti liels prieks bija par biedrības “Dūjas Jātnieku skolas “pārstāvju un divu zirgu Prīmas un Dipadu- Dapadas viesošanos “Sprīdīšos”. Izpriecājāmies par zirgiem un tai pašā dienā gaidījām nākošos viesus – Vitāliju Bogdanoviču, Ilzi Saklauri un Eviju Sondori , kuri mums sniedza burvīgu koncertu. Koncertiņš aizķēra iemītnieku dvēselītes un asaru pērlītes ritēja pār vaigiem un tādēļ pēc iemītnieku pieprasījuma vajadzēja kādu jestrāku dziesmu, lai nožāvētu asaras. Vēl decembrī pie mums viesojās jaunie mākslinieki un viņu pedagogi no Salacgrīvas mūzikas skolas ar brīnišķīgu koncertiņu. Par bērnu ciemošanos , mums ir īpašs prieks.

Pirms pašiem Ziemassvētkiem ”Sprīdīšos” ciemos bija ieradušies bērni un skolotājas no Viļķenes pirmskolas izglītības iestādes ar mīļu, muzikālu Ziemassvētku ludziņu un dāvanām gan pašu bērnu gatavotām , gan bērnu vecāku un darbinieku sarūpētajām dāvanām. Kā jau minēju ,bērni tiek ļoti gaidīti ciemos. Vēl mīļš Paldies Salacgrīvas PII “Vāverēnu “ grupiņai par apsveikumu un Korģenes filiāles “Pelēnu “ grupas bērniem un skolotājām par dāvaniņām katram iemītniekam un darbiniekiem.

Visu decembra mēnesi mūs apciemoja labie Rūķi gan personīgi ar dāvanām, saldākiem un sāļākiem kārumiem, gan ar pasta starpniecību – “Eņģeļu pasts”. Bija arī slepenie Rūķi – Andris un Inga, kuri dāvanas klusiņām bija nolikuši pie “Sprīdīšu “ durvīm.

 Tāds nu izskatās mūsu jaukais , bagātais decembra mēneša Jampadracis.

Visa mūsu saime vēlas no sirds pateikt PALDIES mūsu Rūķiem:

“Ievas “ meitenēm; Salacgrīvas novada mūzikas skolas kolektīvam;

V.Bogdanovičam ,I.Saklaurei,E.Sondorei; Andrim un Ingai – slepenajiem rūķiem;

PII “Vilnītis” – “Vāverēnu” grupai un “Pelēnu “ grupai no Korģenes;

Firmai “Magnum”; Vijai Ozolai; Jānim Rakuzovam;

Velgai Auziņai; “Benu” aptiekas kolektīvam Salacgrīvā; Guntim Biseniekam;

Koluškinu ģimenei no Salacgrīvas; Elitai Treijai par gardo torti;

Majoru ģimenei no Korģenes “Streņču” mājām;

Rūķiem no Salacgrīvas sociālā dienesta.;

Gunitai Bisniecei par izpalīdzēšanu un kurjera pakalpojumiem;

Biedrības “Dūjas jātnieku skolas” pārstāvjiem un zirgiem.

Liels jo liels Paldies darbiniekiem par atbalstu, palīdzību mūsu kopīgajā Jampadracī un pavārītēm Inesei un Gintai par gardajiem pīrāgiem . VĻM “Sprīdīšu” iemītniekiem paldies par atsaucību un darboties gribēšanu. Veselību, izturību un iecietību Jaunajā gadā iesoļojot.

Aiva Berdaškeviča.