09. augusts, 2020, Svētdiena

Madara, Genoveva

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Konkurss "Ziemas rota" Salacgrīvas novadā

08.01.2020 14:54

Pašā gada nogalē, 27.decembrī, vērtēšanas komisija:priekšsēdētāja Evija Keisele, komisijas locekļi Kristaps Močāns, Ilona Jēkabsone, Ilze Ozoliņa, Ineta Cīrule, Ilona Apele, Aija Kirhenšteine, Gundega Upīte un es, devās apskatīt Salacgrīvas novada konkursam “Ziemas rota” pieteiktos objektus.

2019.gada konkursam bija pieteikti piecpadsmit novada izgaismoti objekti. Vērtēšana notika trīs nominācijās: “Privātmāja”, “Daudzdzīvokļu mājas” un uzņēmums vai sabiedriskais objekts.

Vērtēšanu komisija sāka Tūjas pusē un pirmais apskates objekts bija “Vecpeldes”. Bijām patīkami pārsteigti, tumsā braucot, ieraudzīt izgaismoto ēku un tās apkārtni. Saimnieki komisijai laipni izrādīja apkārtni un pastāstīja par iecerēm. Pa ceļam uz Liepupi priecājāmies par viesnīcas “Tūjaskrasti” mirdzošajiem kadiķiem. Liepupē vērtēšanas komisija apskatīja Līvānu ielas 13 glīti un gaumīgi izrotāto namu un sētu, izstaigāja Pārupes ielas 14 izgaismoto pagalmu.

Pa ceļam uz Salacgrīvu piestājām Svētciemā, Rīgas ielas 2 a, šīs daudzdzīvokļu mājas koši izgaismotie balkoni un logi bija pamanāmi jau no šosejas. Salacgrīvā pirmo komisija apskatīja Jūrmalas ielas 63 dārza un mājas gaismotos rotājumus, saimniece gan bilda, ka šogad vēl ne visu ir paguvusi izrotāt, bet nākamajā gadā gan būšot vairāk ko redzēt. Katru gadu koši rotāts ir nams Smilšu ielā 1, Zvejnieku ielā 1 vērtētāji priecājās par krāsaino lāzeršova gaismu spēli un par bumbuļiem rotātajiem skujeņiem. Salacas ielā 5a goda vietā izgaismotā un rotātā lielā egle bija pamanāma jau pa gabalu un tās krāšņumu papildināja dažādie izgaismotie dārza rotājumi.

Patīkami pārsteigta vērtēšanas komisija bija par Korģenes veikala ziemas rotu, uzteicama ir veikala īpašnieces aktīvā darbība gan ziemā, gan vasarā.

Ainažu pusē pirmo komisija apskatīja “Jaunbrantu” īpašumu, kurā to sagaidīja rūķi sarkanās cepurēs, košām gaismiņām rotātas ēkas un draudzīgs, liels, vilku sugas suns. Izvēloties katrs savu jaunā gada vēlējumu komisijas locekļi devās uz Ainažiem, lai skatītu Valdemāra ielas 49 gaumīgi rotāto, izgaismoto namu un priecātos par daudzdzīvokļu māju Krišjāņa Barona ielās 3 un 7 – korpuss 2. Apbrīnojama ir šo māju iedzīvotāju spēja vienoties par kopīgu, pārdomātu koncepciju nama rotāšanā un ieguldīto darbu.

Pēdējais apskates un vērtēšanas objekts bija Sporta ielas 10 izgaismotais nams un sēta Ainažos. Gaumīgi izvēlētas gaismiņas, interesanti veidoti zīmējumi bija šī objekta galvenie akcenti.

Tagad vērtēšanas komisijai ir jāsaliek punkti par redzēto katrā objektā un jānoskaidro labākie, lai Valentīn dienas pasākumā, 14.februārī, Ainažos, suminātu uzvarētājus.

Vērtēšanas komisija gan uzskata, ka uzvarētāji un ieguvēji šajā konkursā ir visi: namu īpašniekiem ir gaiši un koši rotāti nami, pārējiem ir prieks par skaistajiem, glītajiem un pamanāmajiem gaismas objektiem šajā drūmajā ziemas laikā.

Ilga Tiesnese