15. janvāris, 2021, Piektdiena

Fēlikss, Felicita

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Vecāki gūst pieredzi izglītojošos semināros

30.10.2019 12:06

Vecāki gūst pieredzi izglītojošos semināros

Bērnu audzināšana mūsdienās ir liels izaicinājums kā ģimenē, tā arī izglītības iestādēs, jo mainās pasaule, mainās sabiedrība, mainās sabiedrības kopējā attieksme pret bērnu, mainās bērnu vajadzības un līdz ar to jāmainās arī pieejai audzināšanā. Audzināšanas metodes, kuras bija aktuālas pirms divdesmit, trīsdesmit gadiem, nereti vairs nav pieņemamas mūsdienās, un uzskats: “Tā audzināja mani, un tā es audzināšu savus bērnus” ne vienmēr nāk par labu jaunajai paaudzei.

Mūsdienu bērns pieprasa skaidras vadlīnijas, skaidras jūtas, konkrētas robežas, skaidras diskusijas, patiesu mīlestību un daudz brīvības. Kā atbilde uz bērna būtības necienīšanu attīstās rakstura un personības negatīvās puses: uzmanības deficīta sindroms, nemiera sindroms, agresīva uzvedība pret pieaugušajiem un saviem vienaudžiem, garlaikošanās, neuzticēšanās sev, sociālā izolēšanās un daudz citu problēmu, kuras nākas risināt vecākiem un skolotājiem. Lai bērni labi justos, pilnvērtīgi attīstītos, lai tiktu apmierinātas bērnu vajadzības, pieaugušajiem jāmeklē cita pieeja audzināšanā.

Pirmsskolas izglītības iestāde “Vilnītis” par VRAA mērķprogrammas “Projektu konkurss par finansiālu atbalstu pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām ģimenei labvēlīgas vides veidošanai sabiedrībā” projektā “Ceļā uz laimīgu bērnību” gūtajiem līdzekļiem organizēja divus izglītojošus seminārus vecākiem.

 Nodibinājuma Centrs “Dardedze” speciālisti vecākus iepazīstināja ar pozitīvas disciplinēšanas metodēm un interaktīvā veidā ļāva no malas paraudzīties uz tipiskākajām ikdienas problēmsituācijām ģimenēs, vingrinājumos iesaistot pašus semināra dalībniekus. Sākuma daļā vecākus rosināja uz diskusiju par bērnu audzināšanu un sniedza ieteikumus, bet noslēguma daļā vecākiem pievienojās arī viņu bērni. Speciālistu vadībā katra ģimene praktiski varēja izmēģināt piedāvātos paņēmienus bērnu nomierināšanā, pozitīva kontakta veidošanā. Pasākums turpinājās laukumā, kur ģimenes iesaistījās sporta skolotājas Līgas Šrenkas sagatavotajās fiziskajās aktivitātēs, par projekta līdzekļiem SIA “JMK LUX” uzbūvētajā lapenē baudīja cienestu, pavadīja laiku kopā ar bērniem.

Otru semināru “Uzvedības problēmas pirmsskolā un sākumskolā” vadīja Latvijas autistu biedrības priekšsēdētāja Līga Bērziņa, kura vecākus iepazīstināja ar uzvedības traucējumu būtību, iemesliem, kādēļ bērniem grūti koncentrēties, kādēļ viņi provokatīvi uzvedas, trokšņo, fiziski ietekmē citus. Lektore sniedza izsmeļošas atbildes uz vecākus interesējošiem konkrētiem jautājumiem. Semināra dalībnieki uzzināja, ka daudz problēmu var atrisināt, nevis mēģinot mainīt bērnu, bet gan veicot pavisam nelielus pielāgojumus vidē un ņemot vērā bērna sensoro jutīgumu.

Paldies PII “Vilnītis” iestādes padomes priekšsēdētājai Elīnai Juškai par sniegto atbalstu semināru organizēšanā!

Ligita Dambe, PII “Vilnītis” vadītājas vietniece izglītības jomā

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031