31. maijs, 2020, Svētdiena

Jūsma, Alīda

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena Ainažu bibliotēkā.

17.10.2019 11:18

Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena Ainažu bibliotēkā.

Slavenajam rakstniekam, dzejniekam Antuānam de Sent-Ekziperī pieder iedvesmojošais citāts „Tev vienmēr jābūt atbildīgam par tiem, ko esi pieradinājis”. 4. oktobrī tika atzīmēta Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena. Arī Ainažu bibliotēkā oktobra sākumā pulcējās bērnudārza “Randa” sagatavošanas grupas audzēkņi kopā ar audzinātāju Ligitu, lai runātu par mūsu mazākajiem brāļiem – dzīvniekiem. 

Pasākumā iepazīstinājām mazos bibliotēkas apmeklētājus ar dažādām interesantām grāmatām, par dzīvniekiem, to ieradumiem un paražām. Bērni uzzināja kā nest atbildību par pieradinātiem dzīvnieciņiem, neatstāt tos uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī, kā aizsargāt un rūpēties par tiem. Stāstījām, ka pret dzīvniekiem vajadzētu izturēties ar patiesu cieņu un būtu jādara viss, lai tie justos priecīgi un vajadzīgi.

Kopīgi atcerējāmies un nosaucām dažādus mājdzīvniekus, dzīvniekus kurus var sastapt Latvijas mežos un citās pasaules daļās. Noskaidrojām, ka pasaulē mīt tūkstošiem dažādu dzīvnieku. Lai gan šķiet, ka par izplatītākajiem no tiem zinām teju visu, izrādās, ir daudz patiešām interesantu faktu, kas nez kāpēc nav nonākuši līdz mūsu ausīm. Piemēram, ka cūkas sirds ir ļoti līdzīga cilvēka sirdij, tādēļ zinātnieki daudzviet pasaulē mēģina atrast ceļus, kā to pārstādīt cilvēkam. Sadaloties komandās, bērni šķiroja divās grupās kartītes ar mājdzīvnieku un meža dzīvnieku attēliem. Uzvarēja komanda, kura visprecīzāk šīs kartītes bija atlasījusi un uz kurām bija attiecīgie dzīvnieki. Pasākuma noslēgumā spēlējām spēli ,,Kam pieder šīs austiņas”. Nosaucot dzīvnieciņu, kuram ir ausis, bērni pie galvas pacēla rociņas, bet ja nosauca dzīvnieku, kuram nav ausu, jeb priekšmetu, tad rokas nebija jāceļ.

Izpildījuši uzdevumus bērni ar gandarījumu secināja, ka bibliotēkā var atrast ilustrācijām bagātas un izzinošas grāmatas par dažādiem dzīvniekiem.

Par jauku pārsteigumu izvērtās bibliotekāru sarūpētais cienasts āboli, kurus ēd arī dzīvnieki un ir ļoti veselīgi!

 

Sanita Kānīte

Ainažu bibliotēkas vadītāja.