31. maijs, 2020, Svētdiena

Jūsma, Alīda

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

"eTwinning balva 2019"

17.10.2019 08:53

Nacionālā “eTwinning balva 2019” Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas eTwinning projektam. Šī gada 12. oktobrī Rīgā, Nacionālās eTwinning konferences ietvaros Jaunatnes starptautisku programmu aģentūra apbalvoja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2019” uzvarētājus.

Nacionālo eTwinning balvu 2019 nacionālo projektu kategorijā ieguva projekts “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu”, ko īstenoja Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas pagājušogad 8.klases skolēni (projekta vadītāja Ineta Lielkalne) kopā ar Riebiņu vidusskolas skolēniem (projekta vadītāja Laila Vibornā).

Projektā “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu”, skolēni mēģina pārliecināt, ka sarežģīto fiziku var mācīties interesanti – vērojot procesus, izzinot tos, eksperimentējot un veidojot video pamācības. Viņi paši veica dažādus siltuma eksperimentus un izstrādāja siltuma rokasgrāmatu, kas var noderēt gan skolēniem, gan skolotājiem. Projekta ideja bija daudzveidīgu materiālu izveide un apkopojums, kā atbalsta materiāls skolēniem un skolotājiem tēmas “Siltums” apguvē dažādos mācību priekšmetos, realizējot kompetenču pieeju. Visas projekta idejas, risinājumi un realizācija tika apkopota e-grāmatā “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu”, kurā ir trīs lielas nodaļas: skolotājiem, skolēniem un sliņķiem, bet tas neizslēdz iespēju, ka kāds jautājums, kas ievietots, piemēram, sliņķu sadaļā, nebūtu nozīmīgs arī citu sadaļu auditorijai. Projektā skolēni attīstīja pētnieciskās prasmes, kritisko domāšanu, kā arī mācījās sadarboties.

Balva Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas un Riebiņu vidusskolas skolēniem, kuri īstenoja projektu, ir tehniski radošā darbnīca, ko vadīs Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ASPIRED pārstāvji.

Ineta Lielkalne,

Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas fizikas skolotāja,

eTwinning vēstniece