29. maijs, 2020, Piektdiena

Raivis, Raivo, Maksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Tikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani Ainažu bibliotēkā.

09.10.2019 09:14

Tikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani Ainažu bibliotēkā.

Kad āboli sāk dārzos bolīties un grozos grozīties, kad kļavas sāk sārtoties, laiks dzejai svinēt svētkus. 26. septembrī Ainažu bibliotēkā viesojās dzejniece Maija Laukmane. Pasākuma gaitā mēs iepazināmies ar dzejnieces radošo darbību un klausījāmies viņas dzejas lasījumos.

laiks apmaldās skrejošos mākoņos un pēkšņi vienalga

kurš gadsimts gadalaiks šallītes krāsa matu garums

gredzena forma vai rokas somiņas aukliņas platums jo

ir tikai mākoņi mākoņi mākoņi augstu virs galvas

un sirds izbrīna pilna kā ābele

septembra dārzā –

/M.Laukmane/

Maija Laukmane dzimusi Kandavā, kur Kandavas vidusskolā uzsākusi skolas gaitas. Mācoties pamatskolas klasēs, iesaistījusies grāmatu draugu pulciņā, tur darbojoties veidojusies interese par literatūru. Interesi par grāmatām radīja arī vecāsmātes stāstītās pasakas, teikas un nostāsti, bet pirmo reizi novērtēt un padomāt par izlasīto grāmatu iemācījušas bērnu bibliotēkas bibliotekāres.

Skolotājas Mirdzas Lūkasas literatūras stundas radīja aizvien lielāku interesi par literatūru. Kā pati autore saka: ,,Stundās analizējām dzeju, strīdējāmies, mācījāmies izteikt un aizstāvēt savus spriedumus un savus uzskatus.” Maija piedalījusies rajona skolēnu sacerējumu olimpiādēs. Pēc vidusskolas absolvēšanas iestājusies Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā (tagad Latvijas Kultūras koledža) bibliotēku nodaļā. Pēc tam uzsākusi darba gaitas Talsu pilsētas bērnu bibliotēkā.

Talsos nonākusi, pēc Kultūras un izglītības darbinieku tehnikuma beigšanas, kad nejauši izvēlējusies Tērveti. Pirmie dzejoļi publicēti Talsu rajona laikrakstā “Padomju Karogs” literārajā lappusē “Avots”. Maija Laukmane raksta dzeju, darbojas publicistikā, raksta par pazīstamiem novadniekiem, literātiem un kultūras dzīves norisēm, kā arī ir sabiedriska darbiniece, iesaistās dažādu pasākumu organizēšanā un veidošanā.

Dzejniece vadījusi Talsu novada literātu apvienību, bet kopš 2002. gada Maija Laukmane ir Latvijas Rakstnieku savienības biedre. Savas darba gaitas Talsu bērnu bibliotēkā beigusi, bet darbošanos ar jaunajiem literātiem turpina joprojām.

Sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu un režisori Ziedīti Začesti 2015. gadā tapusi muzikāla mistērija “Piederība. Par šo muzikālo mistēriju autore saka: ,,Neteikšu, ka man gāja viegli sadarbībā ar tik izcilu komponistu, kāds mums ir Jānis Lūsēns. Tā man ir pilnīgi jauna pieredze. Es, nemuzikālā Maija, mācījos sastrādāt ar mūziku.

Maija Laukmane ir ļoti daudzu dzejas krājumu un prozas darbu autore, turpina vēl aizvien rakstīt un izdot savus dzejoļus un stāstus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Maijai ļoti patīk fotografēt, tāpēc dzejas mīļotājiem, klausoties dzejnieces stāstījumā, bija iespēja baudīt viņas ietvertās sajūtas dabas ainavu fotogrāfijās.

Paldies dzejniecei Maijai Laukmanei par dzejas mirkļa notveršanu un vēlam radošo veiksmi un dzejotprieku arī turpmāk!

 

Sanita Kānīte Ainažu bibliotēkas vadītāja