29. maijs, 2020, Piektdiena

Raivis, Raivo, Maksis

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Jaunajiem dambretistiem trofejām bagāts mēnesis

07.10.2019 09:05

Jaunajiem dambretistiem trofejām bagāts mēnesis

Mēneša sākumā ar lieliskiem sasniegumiem no pasaules jaunatnes čempionāta mājās pārradās Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolas jaunie dambretisti, kuri desmit dienas Bulgārijas kurotpilsētā Kranevo Latvijas izlases sastāvā aizstāvēja valsts godu. Sacensības notika 64 lauciņu dambretē un pulcēja 17 valstu (Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Rumānijas, Polijas, Moldovas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Vācijas, Itālijas, Uzbekistānas, Armēnijas, Mongolijas, Bulgārijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas)  gandrīz trīs simtu jauno spēcīgāko dambretistu. Sacensības notika četrās disciplīnās (klasikā, ātrajā, ātrspēlē un komandu) un risinājās sešās vecuma grupās (no U8 līdz U26).

No mūsējiem individuāli pie bronzas medaļām tika Klāvs Norenbergs un Roberts Grišins, bet komandu sacensībās trešo vietu un arī bronzas godalgas saņēma Latvijas meiteņu Izlase līdz 26 gadu vecumam un tās sastāvā mūsu meitenes Elizabete Norenberga un Marija Magdalēna Nereda. Treneru liels paldies arī mūsu dambretistiem, kuriem tikai mazliet pietrūka līdz godalgām. Individuāli 4.vietas izcīnīja Kristers Lapiņš un Elizabete Norenberga, 5.vietu Marija Magdalēna Nereda, bet olimpisko sešnieku noslēdza Rodrigo Jugans. Atzinība arī pārējiem, jo visi cīnījās godam. Vēl jāatzīmē, ka paralēli notika arī pasaules studentu čempionāts. Te izcils izsniegums Marijai Magdalēnai Neredai – sudraba medaļa. Te jāpiebilst, ka sacensībās visām dalībniecēm bija vismaz starptautiskās sporta meistares kvalifikācija.

Mēneša vidū Rīgā notika starptautisks lielmeistara un nopelniem bagātā sporta dambretes trenera Jāņa Rimšas piemiņas komandu turnīrs 100 lauciņu dambretē jaunatnē. Katrā komandā startēja četri dalībnieki pa viena katrā vecuma grupā no U10 līdz U19 neatkarīgi no dzimuma. Piedalījās 12 komandas. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas komanda (Diāna Malofeja, Roberts Grišins, Klāvs Norenbergs un Kristers Lapiņš) ar 13 punktiem no 14 iespējamiem. Otrajā vietā ar 11 punktiem ierindojas lielmeistara Raimonda Vīpuļa trenētie salaspilieši. Bronzas medaļas, sīvā cīņā ar Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas komandu, izcīnīja Bolderājas BJC (trenere sešpadsmit kārtējā pasaules čempione Zoja Golubeva) ar 10 punktiem. Vēl sešniekā tika Rīgas un Valmieras jaunie dambretisti. Vēl patīkami atzīmēt, ka visi trīs zēni saņēma apbalvojumus par uzvarām pie saviem galdiņiem, bet Diāna, palaižot priekšā tikai vienu zēnu, par otro rezultātu.

Mēneša nogalē Burtnieku novadā notika sporta meistara Floriāna Seņkāna piemiņas turnīrs un Vidzemes jauniešu čempionāts 64 lauciņu dambretē. Sacensībās startēja gandrīz simts dalībnieku no Valmieras un tai apkārt esošajiem novadiem, Siguldas, Lielvārdes, Ropažiem, Ķeguma, Rīgas, Ikšķiles, Valkas, Alūksnes, Mazsalacas, Limbažiem, Liepupes, Salacgrīvas un Staiceles vecumā no 6 līdz 82 gadiem. Ļoti veiksmīgi startēja Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas audzēkņi. Par Vidzemes jaunatnes čempioniem savās vecuma grupās, saņemot kausu, zelta medaļu, diplomu un saldumu balvu, kļuva Sintija Malofeja, Katrīna Reiziņa, brāļi Mārtiņš un Roberts Pommeri. Pie cita kaluma medaļām tika Artūrs Nipers, Evita Lindenberga, kā arī brāļi Mārtiņš un Oskars Keiseli. Treneru paldies arī lielo cīņas sparu un iegūto ceturto vietu Harijam Endem, Taīdai Kalniņai un Mikam Magonem. Pateicība arī jauno dambretistu vecākiem par atbalstu, bet it sevišķi Kasparam Keiselim par pašu jaunāko dalībnieku nogādāšanu sacensību vietā un viņu pieskatīšanu.