29. februāris, 2020, Sestdiena

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Atkalredzēšanās prieks "Vilnītī"

04.09.2019 16:50

Atkalredzēšanās prieks

Pēc saulainām vasaras brīvdienām ģimenes lokā, pirmsskolas izglītības iestādē “Vilnītis” ar filiālēm Korģenē un Svētciemā atgriezušies vairāk kā 150 mazie pirmsskolnieki, kuri šogad pirmie valstī uzsāks mācīties pēc jaunās pieejas izglītībā, pēc kompetenču pieejas. Saņemta jauna pirmsskolas mācību programma, pieejami Latvijas Universitātes speciālistu izstrādātie mācību līdzekļi, sagādāti daudzveidīgi metodiskie palīglīdzekļi ikdienas darba dažādošanai gan grupu pedagogiem, gan mūzikas skolotājai, gan speciālajam skolotājam un logopēdam, vairāki pedagogi vasaras periodā pilnveidojuši profesionālo kompetenci un to plānots darīt arī turpmāk, organizējot jaunās metodikas kursus visiem pedagogiem uz vietas iestādē. Darīts viss iespējamais, lai mazuļi justos labi un gaidīti savās otrajās mājās un iegūtu mūsdienīgu kvalitatīvu izglītību.

Atkalredzēšanās ar saviem grupas biedriem, draugiem un skolotājām allaž ir satraucoša, gaidu pilna – ātrāk gribas uzzināt, kā pagājusi vasara, gribas pastāstīt visus savus piedzīvojumus, gribas ātrāk ieraudzīt, kā būs iekārtota grupiņa, kādas jaunas rotaļlietas būs mācību centros. Atkalredzēšanās allaž ir kā svētku diena, kad visās telpās atskan priecīgas bērnu čalas. Skolotāju plaukstās iegulst bērnu un vecāku pateicībā dāvātie ziedi.

Šī gada atkalredzēšanās svētkus īpašus padarīja par Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Latvijas valsts budžeta finansētās mērķprogrammas “Projektu konkurss par finansiālu atbalstu pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām ģimenei labvēlīgas vides veidošanai sabiedrībā” ietvaros izstrādātā projekta “Ceļā uz laimīgu bērnību” gūtajiem līdzekļiem no SIA “AIRAX” nomātās piepūšamās atrakcijas dažāda vecuma bērniem. Prieks bērnu acīs un sajūsmas saucieni iestādes laukumā bija dzirdami visas dienas garumā. Gandarījumu par izdevušos dienu pauda projekta autore, iestādes vadītāja Dace Vilemsone: “Galvenais, lai bērniem būtu prieks, un šodien “Vilnītī” valdīja patiess prieks!”.

Lai mums - iestādes darbiniekiem, bērniem un vecākiem, kopīgi sadarbojoties, izdodas prieku saglabāt arī ikdienā! Lai vairāk ieklausāmies viens otrā, lai pārmaiņu laikā atbalstām viens otru, lai bērnu prieks ikdienā ir mūsu kopīgais mērķis!

Vadītājas vietniece izglītības jomā Ligita Dambe