29. februāris, 2020, Sestdiena

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas novadā notiks administratīvi teritoriālās reformas publiskā apspriešana

03.09.2019 12:29

Salacgrīvas novadā notiks administratīvi teritoriālās reformas publiskā apspriešana

Salacgrīvas novada dome nolēmusi no 9. septembra līdz 7. oktobrim organizēt publisko apspriešanu, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosināto administratīvi teritoriālo reformu. Kā zināms, šo novadu līdz ar Alojas plānots apvienot ar Limbažu novadu. 

Jautājums sabiedriskajā apspriešanā ir tikai viens – vai jūs atbalstāt Salacgrīvas novada iespējamo apvienošanu ar Limbažu novada administratīvo teritoriju? Atbilžu varianti – jā vai nē.

Anketā ir vieta arī viedokļa izteikšanai. Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs atgādināja, ka deputāti nav lēmuši par iecerēto reformu, to viņi darīs oktobra sēdē, ņemot vērā iedzīvotāju vairākumaviedokli.Piedalīties sabiedriskajā apspriešanā varēs gan novada domē un Liepupes pagasta un Ainažu pilsētas pārvaldē, tāpat visās bibliotēkās. Pašvaldības vadītājs piebilda, ka nepieciešamības gadījumā iespējams izbraukt arī uz citām vietām.

Piemēram, ja interesi par to izrādītu kāda iedzīvotāju grupa vai uzņēmums, teiksim Brīvais vilnis, kur publisko apspriešanu varētu noorganizēt pirms vai pēc maiņas, varbūt pusdienas pārtraukumā. – Mēs esam ieinteresēti, lai apspriešanā savu viedokli izteiktu pēc iespējas vairāk cilvēku, – uzsvēra D. Straubergs. Apspriešanā tāpat kā vēlēšanās gaidītas pilngadīgas personas, kas deklarējušas savu dzīvesvietu Salacgrīvas novadā, vai arī kam šajā teritorijā ir nekustamais īpašums. Lūgums līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu.

D. Straubergs pastāstīja, ka publiskās apspriešanas rezultāti tiks nodoti gan VARAM un Ministru prezidentam, gan Saeimai, kurai būs jāpieņem lēmums reformas lietā. Tāpat to adresēs Latvijas Pašvaldību savienībai, kas apkopo šo aptauju rezultātus. Viņa rīcībā ir informācija, ka līdz šim aptuveni 90% pašvaldības organizēto apspriešanu dalībnieku iestājas pret iecerēto reformu.

www.auseklis.lv Regīna TAMANE