29. februāris, 2020, Sestdiena

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Izskanējis desmitais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls

23.08.2019 16:08

Nu jau desmit gadus jūlija pēdējā nedēļa un augusta pirmās dienas Salacgrīvas novadā skan klasiskā mūzika. Šogad desmitais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls noslēdzās 4.augusta svētdienā ar meistarklašu audzēkņu koncertu.

Šī festivāla laikā notiek meistarklases pie izciliem pedagogiem un koncerti. Šogad Salacgrīvā pulcējās tie Latvijas mūzikas skolu audzēkņi, kuri apgūst flautas spēli. Viņiem flautas spēles gudrības rādīja un mācīja Maskavas konservatorijas profesore, flautas spēles pedagoģe Olga Ivusheykova.

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla laikā bija iespēja apmeklēt piecus koncertus, kas notika dažādās novada vietās – Liepupē, Salacgrīvā un Kuivižos. Pirmais koncerts Klasika iedvesmo, notikaskaistajā Liepupes muižā, kurā muzicēja Aleksejs Lundins, Marija Lundina, Jone Kaliūnaite un Vitautas Sondeckis. Eleganti mājīgajā Liepupes muižas iekšpagalmā klasiskā mūzika skanēja īpaši jauki, arī klausītāju netrūka. Paldies muižas saimniecei Egitai Lauskai par sirsnīgo uzņemšanu un drosmi. Pagājušajā gadā viņa laipni atsaucās mūsu piedāvājumam muzicēt Liepupes muižā un šogad aicināja māksliniekus muzicēt atkal. Paldies par uzticēšanos!

Ļoti īpašs bija 2.augusta koncerts Atmiņas… Salacgrīvas kultūras centrā. Tas atgādinājapar pirmo Alekseja, Tatjanas un mazās Marijas uzstāšanos Salacgrīvas pilsētas svētkos pirms 12 gadiem.Festivāla dibinātājs Aleksejs Lundins spēlējavijoli, viņa sieva Tatjana Fedosejeva –klavieres. Viņiem pievienojās arī meitaMarija (vijole), kura pirmo reizi Salacgrīvā spēlēja sešu gadu vecumā, bettagad jau nosvinējusi 18 gadu jubileju.

Ērģeļmūzikas koncerti Lielsalacas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ir kļuvuši par festivāla neatņemamu sastāvdaļu un arī šogad šāds koncerts notika. Baznīcā klausītājus priecēja Paulas Šūmanes vijoles un Larisas Carjkovas ērģeļu spēle koncertā “Sapņu tālumā”.

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla noslēguma, jeb Gala koncerts notika 3.augustā, Kuivižos, atpūtas kompleksa “Kapteiņu osta” Jahtu piestātnē uz peldošās skatuves. Šogad noslēguma koncertā uzstājās festivāla meistarklašu iepriekšējo gadu audzēkņu stīgu ansamblis, šī gada flautas klases audzēkne Līga Anna Maurīte un pedagogi: Aleksejs Lundins, Ilona Meija, Olga Ivosheykova, Marianna Aivazova – Livathinau, Vsevolods Dvorkins,

Kārlis Vanags, Ivars Bezprozvanovs un Vitautas Sondeckis un mūziķi: Jone Kaliūnaite, Veren Andronikof, Marija Lundina un Lars Danielsson.

Gaidot vakaru, nedaudz uztraucāmies par laika apstākļiem, jo pūta pastiprs vējš, bet brīdi pirms koncerta, vējš mitējās un mūzikas skanējumam nekas vairs netraucēja.

Desmitais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla noslēguma koncerts izskanēja ar krāšņu un varenu salūtu!

Svētdien Salacgrīvas novada kultūras centrā notika meistarklašu audzēkņu koncerts, kurā uzstājās visi flautas pedagoģes Olgas Ivusheykovas audzēkņi, muzicējot solo un ansambļos, kopā ar koncertmeistari Hertu Hansenu.

Salacgrīvas klasikās mūzikas festivāla fonds ir pateicīgs festivāla atbalstītājiem: Salacgrīvas novada domei un personīgi Dagnim Straubergam, Rietumu bankas labdarības fondam, uzņēmējiem Irēnaiun Jānim Tēraudiem, Liepupes muižas saimniecei Egitai Lauskai un festivāla meistarklašu patronesei IvetaiVējonei, kura kopā ar vīru, eksprezidentu RaimonduVējoni apmeklēja noslēguma koncertu. Paldies skaņas un gaismasmeistaram Robertam Ķūrenam, Salacgrīvas novada mūzikas skolai un direktorei Katrīnai Borozdinai, novada domestehniskajam darbiniekam Ārim Ladusānam unikvienam, kurš palīdzēja Salacgrīvā tapt klasiskās mūzikas svētkiem.

Svētdien pēc meistarklases audzēkņukoncerta, ar festivāla dibinātāju Alekseju Lundinupārrunājot pasākuma norisi, secinājām, ka jubilejas festivāls aizvadītsskaisti, un atliek tikai novēlēt – uz tikšanosnākamgad!

Ilga Tiesnese