20. jūnijs, 2024, Ceturtdiena

Rasa, Rasma, Maira

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Projekts “Ūdens emisijas un to samazināšana ciemu kopienās – Baltijas Jūras Reģionu piekrastes ciemi kā pilotteritorijas”

30.11.2018 06:28

Projekts “Ūdens emisijas un to samazināšana ciemu kopienās – Baltijas Jūras Reģionu piekrastes ciemi kā pilotteritorijas”

Projekta “Ūdens emisijas un to samazināšana ciemu kopienās – Baltijas Jūras Reģionu piekrastes ciemi kā pilotteritorijas” (angliski: Water emissions and their reduction in village communities – villages in Baltic Sea Region as Pilots of lnterreg Baltic Sea Region) mērķis ir radīt priekšnoteikumus, lai samazinātu Baltijas jūrā novadītās notekūdeņu radītās slodzes.

Ir noskaidrots, ka trešais lielākais Baltijas jūras piesārņojuma avots ir skrajciemi, vasarnīcu apbūves teritorijas un individuālo māju apbūves teritorijas, kurās netiek veikta centralizēta notekūdeņu savākšana un attīrīšana. Projekta mērķauditorija ir tie skrajciemos, vasarnīcās un individuālajās mājās dzīvojošie iedzīvotāji, kā arī nelielu uzņēmumu īpašnieki, kuru ēkas nav pievienotas centralizētai kanalizācijai.

Galvenais šī projekta uzdevums ir atrast rentablākos un videi draudzīgākos notekūdeņu attīrīšanas risinājumus mājsaimniecībām, lai samazinātu notekūdeņu emisijas Baltijas jūrā.

Projekta aktivitātes un sasniedzamie rezultāti:

  • Projekta ietvaros tiks ierīkota lokāla sadzīves ūdens attīrīšanas iekārta dzīvojamai mājai Ainažos, Valdemāra ielā 8B, kuru nav iespējams pievienot pie centrālā kanalizācija tīkla un veikta Svētciema notekūdeņu attīrīšanas ietaišu rekonstrukcija.

Vadošais partneris: Somijas dabas resursu institūts (Luke)

Projekta dalībvalstis: Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija

Kopējais budžets: 3.5 miljoni eiro

Latvijas partneri: Latvijas Universitāte un Salacgrīvas novada pašvaldība

Salacgrīvas novada domes projekta daļas budžets: 114190 eiro.

Projekta mājas lapahttp://villagewaters.eu

Village waters

log1.jpg

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930