26. septembris, 2023, Otrdiena

Kurts, Knuts, Gundars

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Pabeigti darbi Sēņu ielā Svētciemā

13.06.2019 09:27

Pabeigti darbi Sēņu ielā Svētciemā

12.jūnijā notika atjaunotās Sēņu ielas pieņemšana, kurā piedalījās Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Būvniecības projektu vadītājs Jānis Blūmiņš, būvinspektors Artis Ukass,SIA “Nobe” pārstāvis Jānis Bergs, un SIA “Limbaži ceļi” pārstāvis Edgars Eglītis.

Sēņu ielas Svētciemā pārbūves darbi notika īstenojot ERAF projektu, “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagasta Svētciemā”(Sēņu iela Svētciems), Nr.3.3.1.0/17/I/013. Darbi uzsākās 2018.gada rudens pusē, no 6.novembra līdz šā gada 20.maijam projektā bija tehnoloģiskais pārtraukums, bet nu, darbi ir pabeigti un Sēņu iela ir ieguvusi jaunu segumu un sakārtotu apkārtni.

Projekta kopējie izdevumi – 221 718 eiro, ERAF finansējums 161577 EUR, Valsts budžeta dotācija pašvaldībām 7128 EUR, Pašvaldības finansējums 53012 EUR

Būvniecības līgums noslēgts ar SIA Limbažu ceļi, kā apakšuzņēmējs šajā objektā strādāja SIA “Nobe”.

Atbildīgais būvdarbu vadītājs no SIA Limbažu ceļu puses Edgars Eglītis sacīja “man patīk redzēt un salīdzināt kā bija un ir, tad ir tūlītējs prieks pašam būvētājam un skaidrs ka arī ceļa lietotājam ir cita braukšana. Šajā objektā notika normāls darbs, uzņēmēji bija pretimnākoši, un saprotoši, lai arī būvniecības darbi viņu darbu nedaudz ierobežoja. Visas vajadzības un prasības ko lūdzām un izvirzījām, viņi izpildīja, saprotot, ka tas ir viņu ceļš.”

Savukārt Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ir pārliecināts, ka sakārtotais ceļš uzlabos uzņēmējdarbības vidi un radīs lielāku potenciālo investoru interesi par šo teritoriju: “Esam veiksmīgi piesaistījuši Eiropas Savienības finansējumu un SAM programmas aktivitātē 3.3.1. īstenojuši Sēņu ielas sakārtošanas projektu, pašlaik notiek darbi Transporta ielā Salacgrīvā. Te, Svētciemā, Sēņu ielā veidojas industriālais parks, jeb uzņēmējdarbības puduris. Ir daudz racionālāk veidot vienu elektrības, ūdens un kanalizācijas pieslēgumu vairākiem uzņēmumiem. Šobrīd saskaņojam industriālā parka informatīvo zīmi, kurā tiks piedāvātas brīvās zemes citiem investoriem. Ceļš ir sakārtots, kas ir uzlabojums jau esošajiem un perspektīvajiem uzņēmējiem. Nākamais uzdevums ir šo teritoriju attīstīt, jo šādi industriālie uzņēmējdarbības puduri tiek veidoti arī Rietumos, jo tas ir daudz racionālāk. Pirmais solis ir pabeigts, nākamais ir šai teritorijai piesaistīt uzņēmējus, investorus. Tas būs viens, no nupat darbā pieņemtā uzņēmējdarbības atbalsta centra speciālista, galvenajiem uzdevumiem. Šī ir pašvaldības zeme un novada teritorijas plānojumā tā paredzēta industriālā parka izveidei. Teritorija izskatās daudz sakārtotāka, arī esošie uzņēmēji ir parūpējušies par vides sakopšanu, tas vieš daudz lielāku uzticību nākamajiem investoriem.”

logo.png

Ilga Tiesnese

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930