17. jūnijs, 2024, Pirmdiena

Artis, Artūrs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Zvejnieku parka estrādi gaida pārmaiņas

18.09.2018 13:06

Zvejnieku parka estrādi gaida pārmaiņas

Daudz ir runāts par nepieciešamajiem Zvejnieku parka estrādes atjaunošanas darbiem. 2017.gada jūnijā četras pašvaldības: Carnikava, Saulkrasti, Limbaži un Salacgrīva, parakstīja sadarbības līgumu par projekta “Vidzemes piekrastes kultūras un dabas mantojuma iekļaušana tūrisma pakalpojumu izveide un attīstībā – “Saviļņojošā Vidzeme” īstenošanu. Salacgrīvas novada pašvaldība, startējot projektā, plānoja aktivitātē “Lībiešu kultūrtelpa, Ziemeļvidzemes rezervāts – Salacgrīvas novada Zvejnieku parks – Zvejnieku parks un estrāde” šīs teritorijas sakārtošanu. ERAF finansējums projekta īstenošanai ir 811477,76 euro.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs stāsta “šis ir projekts par kuru runājam ļoti ilgi. Birokrātijas un dažādu citu iemeslu dēļ esam četrus gadus gaidījuši Eiropas Savienības finansējumu. Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienība cīnījās par to, lai Eiropas Savienības finansējums kultūras jomā neaizietu tikai uz lielajām Latvijas pilsētām. Mums izdevās panākt, ka finansējumu saņem arī piekrastes pašvaldības. Mūsu novadā par projekta finansējumu un ar pašvaldības līdzfinansējumu pārbūvēsim Zvejnieku parka estrādi un sakārtosim tās apkārtni. Varēsim izdarīt to, ko esam solījuši iedzīvotājiem.”

Šobrīd ir saskaņots projekts minimālā sastāvā. Īstenojot iecerēto ir plānots rekonstruēt estrādi, pārbūvēt skatītāju vietas. Būs palielināta platība estrādes priekšpusē, uzstādīti pārvietojami soliņi un labiekārtota apkārtējā teritorija pie sēdvietām un estrādes. Projektētāji ir atraduši veiksmīgu risinājumu kā saglabāt tuvumā augošos kokus, pie tiem plānots ierīkot vietas ar krēsliem un galdiņiem, kas dažādotu skatītāju iespējas. Projekts paredz, ka estrāde būs vizuāli no nerūsējošā tērauda plāksnēm, kas radīs atspulgus no priedēm un dabas. Līdz ar to estrāde būs viegla un patīkama, iekļausies ainavā. Ēkas pirmajā stāvā būs noliktavas Zvejnieku parka vajadzībām (soliem, tehnikai, aprīkojumam) un labiekārtotas labierīcības. Savukārt otrais stāvs būs transformējams, pārbīdāmām sienām un to varēs izmantot izstādēm, konferencēm vai mākslinieku ģērbtuvēm, sportistu dzīvošanai.

“Esam nonākuši pie secinājuma, ka Zvejnieku parka estrāde ir viena no retajām kur iespējama kora dziedāšana,” uzsver Dagnis Straubergs, “šajā būvē ir ļoti nopietnas, unikālas konstrukcijas, dzelzsbetona pārsedzes. Inženiertehnoloģijas ziņā ļoti interesants būvniecības projekts - vienlaidus betonēšanas sistēma ar stiprinājumiem un svara līdzsvarojumu attiecībā pret konstrukcijām, kas ir zemē.”

Pašvaldības vadītājs ir apmierināts ar projektētāju darbu, jo tajā ir vizuāli un funkcionāli labi un interesanti priekšlikumi. Kad būs gatavs Zvejnieku parka estrādes pārbūves tehniskais projekts un tāmes būs zināmas galīgās būvniecības izmaksas. Reāli būvniecības darbi sāksies nākamajā gadā.

Šobrīd Zvejnieku parks strauji attīstās un nākamais nopietnais objekts ir jaunā sporta kompleksa projekts un būvniecība.

“Zvejnieku parka estrāde atrodas ideālā vietā pie jūras, rietumu saule, miers, klusums un tajā pašā laikā esam pilsētā”, teic pašvaldības vadītājs, “nākotnes estrāde būs tikpat laba kā Dzintaru koncertzāle Jūrmalā, tikai bez jumta seguma. Pasākumu organizatoriem būs interese par šo skaisto vietu pie jūras.”

Ilga Tiesnese

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930