19. augusts, 2022, Piektdiena

Melānija, Imanta

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Viesnīcas Meke atklāšana

05.07.2016 12:17

Viesnīcas Meke atklāšana

1.jūlijā durvis vēra bijusī Duntes skola, kurā tagad varēs atpūsties ceļotāji un novada viesi. Pēc pusotra gada remontdarbiem bijušās Duntes skolas ēkā mājvietu sev radusi viesnīca Meke. Pirms vērt durvis nama saimnieks Aivars Sudrabs sacīja “šajā namā pusotra gada laikā ir ieguldīts milzīgs darbs un ticība, kuru man deva cilvēki, kuri ar mums kopā strādāja un realizēja šo projektu.

Dāvājot, viesnīcas saimniekiem Dainai un Aivaram Sudrabiem Salacgrīvas novada karogu, domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs atzina “jūsu ģimene mūs atkal patīkami pārsteidza. Šī vieta pie lielās šosejas kļūst arvien atraktīvāka, interesantāka un apdzīvotāka. Ir patīkami iebraukt Mekes krodziņā, tagad būs patīkami iebraukt arī šeit.”
Arhitekts Jānis Dripe ir Sudrabu ģimenes draugs un palīdzējis atjaunot arī šo ēku. “šī ir ceturtā māja, kurai dodat jaunu dzīvi. Mekes viesnīca, jeb vecā Duntes skola ir tā gudrākā māja – skolas māja, kura ir atjaunota ar mīlestību un stāsta par notikumiem kopš 1867.gada,” uzsvēra J.Dripe.
Uz atvērto durvju dienas pasākumu bija ieradušies daudzi bijušie skolēni, viņiem viesnīcas saimnieks Aivars stāstīja, ka atjaunojot ēku ir mēģināts saglabāt viss vecais. Vienā no telpām atstāts neatjaunots vecās skolas sienas fragments, restaurācijai nodoti atrastie rakstu darbi un skolēnu burtnīcas. Vienā no telpām apskatei izlikta senākā un vērtīgākā šīs mājas relikvija – deviņpadsmitā gadsimta beigās tapusī glezna, kura restaurējusi Dzintra Šņore. “Šī ēka paliks kā skola, jo cilvēki te brauks atpūsties, gūs jaunu pieredzi, iepazīs tuvāku un tālāku apkārtni, tā būs viņu dzīves skola,” bilda A. Sudrabs.
Mācītājs Gundars Bērziņš iesvētīja šo atjaunoto Duntes skolas ēku, sakot “Ticība, gara spēks un uzņēmība lai ir kopā ar šī nama saimniekiem. Šī ēka jau vairākas reizes ir iesvētīta, te ir strādājuši vairāki mācītāji un draudzes skolotāji, bet tagad tā ir kļuvusi par jūsu vietu, nesot līdzi pagātnes mantojumu. Es iesvētu šo namu, lai tas tiek pasargāts no visa ļauna, no nelaimēm un briesmām.”
2017.gadā Duntes skola svinēs savu 150 dzimšanas dienu, jo ēka celta 1867.gadā. Pateicoties Aivara un Dainas Sudrabu ticībai, uzņēmībai un darbam skola savu jubileju un skolas salidojumu varēs svinēt godam.
Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031