27. septembris, 2022, Otrdiena

Ilgonis, Ādolfs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Fonda "1836" ceļa norāde arī Salacgrīvā

21.06.2016 09:44

Nedēļas nogalē – 18. un 19. jūnijā – Vidzemes jūrmalas piekrastē bija plānots gājiens no Tūjas līdz Salacgrīvai, kas norisinās fonda „1836” ceļa „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” ietvaros. Diemžēl laika apstākļi bija slikti un plānotais gājiens no Tūjas bija jāatceļ. Sestdien gan, ceļotāji no viesu nama Bērziņi uzsāka savu gājienu deviņos no rīta, un noejot 21 kilometru ieradās Salacgrīvā. 

Gājiens uz Salacgrīvu bija jau ceturtais posms šajā ceļā, kopš maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes jūrmalā un Latgalē, mērojot jau pirmos 140 km un ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaitis Burvis, Kolkas ragā un Kārsavā. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 

Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš – no Rucavas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš – no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš – no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte – no Demenes līdz Rucavai.
Salacgrīvā ceļa norādi – stabu ieraka Jahtu laukumā, lai vietējie un ikviens pilsētas viesis varētu to aplūkot, pieskarties un iešūpināt tajā iekārto akmeni domājot labas domas par Latviju.
Vietu kur rakt rādīja un pirmo dūrienu izdarīja novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, bet pašu bedri, turpinot jau iesākto tradīciju, raka dāmas, vīri savukārt atnesa un iestiprināja ceļa stabu, tad lielas un mazas dāmas, skanot vīru izpildītajai dziesmai un aplausiem, piemīdīja zemi.
Fonda “1836” pārstāve Kristīne stāsta “stabs ir kā ceļa rādītājs, uz tā ir ceļa simbolika - 1836, Latvijas kontūra un novada ģerbonis. Pirmo mēs ierakām Kolkā, otro Kārsavā, trešais ir Salacgrīvā, līdz šim katrs no tiem ir atšķirīgs. Fonda iecere ir līdz Latvijas simtgadei, 2018.gada 21.jūnijam, uzdāvināt tūrisma ceļu apkārt Latvijai. Latvijas robeža 1836 kilometri ir sadalīti 100 posmos, būs 100 stabu. Šodien mēs bijām daudz gājēju – kādi sešdesmit, tas bija jauki un interesanti. Par nākamajiem gājieniem ziņosim plašāk un laicīgāk, lai cilvēki var mums pievienoties gan dienas gājienam, gan vakara bezmaksas koncertam, kurā piedalās populāri mūziķi.”
Nākamais gājiens būs tūlīt pēc Jāņiem Latgalē, 25. un 26. jūnijā Viļakas novadā no Žīguriem līdz Upītei. Kristīne uzsver, ka gājienu maršruti nav plānoti kā turpinājums iepriekšējam, pēc divām nedēļām būs gājiens no Rīgas uz Saulkrastiem.
Pēc stabiņa ierakšanas visi „1836” ceļa gājēji, vietējie no Salacgrīvas un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, dziesmu pavadībā devās uz „1836” gājiena noslēguma bezmaksas koncertu Salacgrīvas kultūras namā. Tur fonda „Viegli” mūziķi kopā ar draugiem sniedza sirsnīgu koncertu. Bet pirms koncerta fonda “1836” pārstāvis Enriko Plivčs sacīja lielu paldies novada domes priekšsēdētājam par morālo un finansiālo atbalstu “šobrīd, kad ejam ceļu 1836, rokam stabiņus ir viegli noticēt, pateikt labus vārdus un atbalstīt. Bet pirms nekas vēl nav noticis noticēt ir daudz grūtāk. Domās stāsts 1836 bija jau sen, bet nebija reāla atbalsta tam visam. Mēs braucām uz daudzām pašvaldībām stāstījām un rādījām, bet Salacgrīva bija pirmā, kuras vadītājs, noklausoties mūsu īso prezentāciju sacīja darāt, mēs jūs atbalstīsim. Ja jūs zinātu cik svarīgs ir šāds atbalsts! Paldies ka mums noticējāt!”
Saņemt fonda dāvāto, īpašo T kreklu ar trim enkuriem Dagnis Straubergs atzīst “tiešām tā bija. Man šī ideja šķiet ļoti cilvēcīga un jauka, jo tā ir mīļa un apvieno cilvēkus, tajā varēs iesaistīties daudzi cilvēki, dažādas iedzīvotāju grupas. Svarīgi, ka realizējot šo projektu mēs pamanām pašu lielāko vērtību mums blakus – cilvēku. Šāds stabiņš derētu arī tur kur sākas Latvija – Ainažos.
Koncertā muzicēja grupas Prāta vētra mūziķi Renārs Kaupers un Jānis Jubalts, Linda un Māris Prinduļi un Anneli Arro. Renārs Kaupers gan uzsvēra, ka šāda sadraudzīga muzicēšana notiks pirmo reizi. Neskatoties uz to koncerts bija lielisks, sirsnīgs, vienojošs un mīlestības pilns. Paldies fondam “Viegli” un fondam “1836” par labajiem darbiem.
Ilga Tiesnese

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930