03. oktobris, 2023, Otrdiena

Ilizana, Elza

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Tūjā novērš vasaras lietavu radītos postījumus

23.12.2014 07:20

Salacgrīvas novadā patlaban novērš postījumus, ko radīja lietavas augusta nogalē. Jau rakstījām, ka Tūjas ciematā spēcīgās lietusgāzes aizskaloja tiltu pār Zaķupi. Ierasti nelielajā upītē strauji cēlās ūdens un ne tikai aiznesa sev līdzi tiltu, bet arī applūdināja tuvāko apkārtni.

5903.jpg

Lietū cieta arī piejūras ceļi, kur pārplūdušie grāvji izskaloja caurtekas. Par ārkārtas situāciju novada dome informēja Vides aizsardzības un reģi­onālās attīstības ministriju, lūdzot papildu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, jo pašvaldības ceļu fondā naudas tik lielu materiālo zaudējumu segšanai nav.

Lietus radīto postījumu novēršanā novada teritorijā pašvaldība ieguldīja 90 666 eiro. 64 586 eiro no šīs summas novads saņēma no valsts. Liepupes pagastā, kur lietus nodarīja lielāko postu, no kopējām izmaksām atvēlēti 46 008 eiro, no tiem 39 432 - Zaķupes tilta atjaunošanai. Pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Ilgavīzis stāsta, ka tur patlaban liek caurteku, kas ir daudz lielāka par iepriekšējo. Tas ir saliekams tunelis no 4 mm bieza metāla ar epoksīda pārklājumu. Caurplūdes aprēķini veikti uz iespējami lielāko ūdens daudzumu upē. Speciālisti skaidrojuši, ka aprēķinus tiltu caurtekām veic reizi 50 un pat 100 gados. Taču uz agrākiem skaitļiem vairs nevar paļauties, jo šodien laikapstākļi mēdz radīt ekstremālas situācijas. Vasaras nogalē spēcīgas lokālas lietusgāzes arī citviet valstī radījušas ievērojamus zaudējumus, tādēļ laikus jānodrošinās pret tiem. Caurtekas ielikšanai sekos ceļa sakārtošana. - Labi, ka ūdens līmenis upē pašlaik ir salīdzinoši zems, nav sala un laikapstākļi ļauj strādāt. Tilts iedzīvotājiem ir ļoti vajadzīgs, - atzīst pagasta pārvaldes vadītājs.

Ceļu izskalojumi pagastā jau ir novērsti. Posmā Tūja - Ķurmrags nomainītas 2 caurtekas un izskalojumu vietās uzbērts segums. Sakārtots arī ceļš Ežurgu virzienā. Tur pārskalojumus izraisīja ūdenstērce no meža. Tāpat izskalojumu vietas aizbērtas ceļā Vecmuiža - Dāči. Lai būtu ūdens notece, tur nomainītas 2 caurtekas, iztīrīti arī grāvji, izcirsti krūmi. - Ceļu remontdarbiem vēls rudens, protams, nav īstais laiks. Taču līdzekļi ir iegūti un šīs finanses pašvaldībai jāapgūst vēl šogad. Tātad greiderēšanai un ceļu pareiza profila veidošanai lielāka uzmanība jāpievērš nākamgad, - sarunā secina A. Ilgavīzis. 

Aijas SEDLIŅAS teksts un foto

www.auseklis.lv

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031