04. jūlijs, 2022, Pirmdiena

Sandis, Uldis, Ulvis, Sandijs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Paziņoti 16 labākie šā gada Latvijas arhitektūras darbi arī veikals Top! Salacgrīvā

23.04.2014 07:01

Trešdien, 16.aprīlī, tika paziņoti tie 16 labākie Latvijas arhitektūras darbi, kas cīnīsies par balvu sadali 2014.gada Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursā. Paveiktais Latvijas arhitektūrā šogad tiek vērtēts īpaši rūpīgi. No gandrīz 60 iesniegtajiem darbiem labākie 16 tika atlasīti gandrīz 2 mēnešu ilgā nacionālās žūrijas vērtēšanas procesā. Savukārt tagad sāks strādāt konkursa otra, starptautiskā, žūrija, kam labākie no labākajiem jānosauc vēl pēc mēneša - 16.maijā Latvijas Arhitektūras gada balvas apbalvošanas ceremonijā. 

bilde2veikals.jpg

Preses konferencē, veltītā Arhitektūras gada balvas atklāšanai, nacionālās žūrijas priekšsēdētājs, arhitekts Miķelis Putrāms (MADE arhitekti) definēja šā gada pusfinālistu raksturīgo iezīmi - īpaši plašu rekonstrukcijas un restaurācijas darbu klāstu. Tieši puse no 16 labākajiem darbiem ir augsti kvalitatīvas vēsturisku būvju vai pilsētvides pārveides, un tas kārtējo reizi apliecina Latvijas arhitektūras spēku un attīstības potenciālu tieši šajā jomā. Šie astoņi darbi ir: Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu un tilta restaurācija, ielu telpu restaurācija Kuldīgas vecpilsētā, kāpņu telpu restaurācija Rīgā, Elizabetes ielā, kultūras pils Ziemeļblāzma, Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra attīstības koncepcija, Talsu kultūras centrs Radošā sēta, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas rekonstrukcija un Rīgas Doma restaurācija. Pārējie darbi ir viens spilgts interjeru risinājums (dizaina vadlīnijas uzņēmuma If Apdrošināšana klientu apkalpošanas centriem), kā arī trīs tā sauktie starpdisciplinārie projekti: grāmata Kuldīga: arhitektūra un pilsētbūvniecība, urbāno sporta veidu pasākumu cikls MANUAL: Urban Sports and Architecture un TV raidījums Ziemeļu puse, 40.sērija. Rīgas un Kopenhāgenas ūdensmalas. "Arhitektūra mūsdienās - tās nav tikai būves.

Savukārt jaunbūves ir tikai četras: Austrumlatvijas koncertzāle Gors Rēzeknē, dzīvojamais komplekss Čiekurkrasti Baltezerā, Ģipša fabrikas dzīvojamā kvartāla 2.kārta Ķīpsalā un veikals Top! Salacgrīvā. 

Veikala Top! Salacgrīvā projekta autori ARHISArhitekti - arhitekts Andris Kronbergs, Madara Gibze, Paulis Gibze, Evija Runce, Vilnis Uzors, Kristaps Šulcs, Uldis Jaunsubrēns, Helvijs Savickis.

Vēlam veiksmi veikala projekta autoriem!

Labākie Latvijas arhitektūras darbi un to autoru apraksti publicēti konkursa interneta vietnē www.arhitektura2014.lv. 

bilde1veikals.jpg
bilde5veikals.jpg
bilde3veikals.jpg

Trīs nedēļas no 23. aprīļa līdz pat 14. maijam portālā "Delfi" norisinās Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 lasītāju balsojums. 

Šogad pēc divu mēnešu ilga nacionālās žūrijas darba konkursa pusfinālā iekļuvuši 16 projekti no gandrīz 60 iesniegtajiem. To, kurš no tiem iegūs Latvijas Arhitektūras gada balvu, šobrīd izvērtē starptautiska žūrija, taču "Delfi" lasītājiem ir iespēja izteikt savu viedokli. 

http://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/balso-par-savu-latvijas-arhitekturas-gada-balvas-favoritu.d?id=44424404#ixzz2znFdKBnA

Te ir arī mūsu veikals TOP!

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031