skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Noskaidrots čempions galda tenisā

16.05.2017 13:14

Salacgrīvas novada čempionāts galda tenisā iesākās jau februāra mēnesī, kur pamatturnīrs noslēdzās aprīļa beigās. Turnīrā startēja 13 dalībnieki, kuri pamatturnīrā izspēlēja spēles, tiekoties katram ar katru. Turpmākām cīņām kvalificējās 8 labākie pamatturnīra dalībnieki, kuri, spēlējot izslēgšanas turnīru, noskaidroja šī čempionāta pirmo trīs vietu ieguvējus.

Čempionāta ceturtdaļfinālā, 1/2 finālā un finālā spēles tika spēlētas līdz 4 setu uzvarai. 1/4 finālā Žanis Jirgensons, kurš pamatturnīru beidza kā līderis, ar rezultātu 4:0 uzvarēja Jāni Brunzetu, Guntars Zariņš ar 4:2 uzvarēja Raiti Staškūnu, trešajā pārī sacentās Jānis Ozols un Atis Jirgensons, kur ar 4:1 pārāks bija J.Ozols un ceturtajā pārī Juris Jankovskis ar rezultātu 4:0 pārspēja Uldi Grīnfeldu.

Ceturtdaļfināla pāra uzvarētāji varēja turpināt cīņu pusfinālā. Pirmajā pusfināla spēlē tikās Žanis Jirgensons un Guntars Zariņš, kur savu pieredzi un meistarību apliecināja Ž.Jirgensons, uzvarot G.Zariņu ar rezultātu 4:0. Otrā pusfināla spēle notika starp Jāni Ozolu un Juri Jankovski. Šajā cīņā ar rezultātu 4:1 savu pārākumu apliecināja J.Jankovskis, atstājot iespēju J.Ozolam cīnīties par trešo vietu.

13.maija pēcpusdiena pagāja spraigās un interesantās finālcīņās. Par 3.vietu spēlē tikās Guntars Zariņš un Jānis Ozols. Lai arī gala rezultāts spēlei beidzoties bija 4:1ar J.Ozola uzvaru, visu spēli G.Zariņš pretiniekam punktu ziņā neļāva atkāpties. Par to arī liecina viens uzvarēts sets. Spēlē par 1.vietu tikās divi Salacgrīvas “vecmeistari” – Žanis Jirgensons un Juris Jankovskis. Visi četri seti norisinājās ļoti līdzīgi. Tad viens no spēlētājiem izvirzījās vadībā, tad otrs. Tomēr, kad seta galotnēs Ž.Jirgensons izvirzījās ar 2-3 punktiem priekšā, viņš vairs nepielaida klāt pretinieku, nospēlējot meistarīgāk seta galotnes. Spēle starp šiem spēlētājiem beidzās ar rezultātu 4:0.

Tātad, pirmais Salacgrīvas novada čempions galda tenisā, izcīnot tikai uzvaras visa turnīra garumā, ir Žanis Jirgensons, 2.vietā – Juris Jankovskis, 3.vietā – Jānis Ozols un 4.vietā – Guntars Zariņš.

Paldies spēlētājiem, kuri piedalījās šajā čempionātā, Salacgrīvas novada domei par balvām, SIA “Baltic Forest” un Ernestam Kupčam par sarūpētajām naudas balvām un Jānim Ozolam par piešķirto telpu turnīra sarīkošanai. Uz tikšanos nākošajā sezonā!