12. jūlijs, 2024, Piektdiena

Indriķis, Ints, Namejs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Krasta mačs pilsētas svētkos

16.08.2018 09:04

11.augustā Salacgrīvā notika jau tradicionālie Pilsētas svētki, kuru centrālais notikums šogad bija krastu mačs basketbolā. Tajā bija aicināti piedalīties Salacgrīvas novada iedzīvotāji - Salacas kreisais krasts, Salacgrīva, Svētciems, Vitrupe, Korģene, Tūja, Liepupe. Pret Salacas labo krastu: Salacgrīva, Kuiviži, Vecsalaca, Ainaži. Visas dienas garumā, basketbola turnīrā savā starpā sacentās divas komandas – Salacas labā un kreisā krasta iedzīvotāji.

Mača atklāšana notika upes kreisajā krastā, kad piedaloties Salacgrīvai ļoti svarīgiem cilvēkiem: novada domes priekšsēdētājam Dagnim Straubergam, un vietējām patriotēm Almam (Dacei Kalniņai) un Olgam (Anitai Dzirnupei), no pjedestāla tika nocelta un uz tilta upes vidū nolikta vairāk kā trīs simts kilogramus smagā Krasta maču bumba. Tur tā stāvēja līdz pat vēlai pēcpusdienai un gaidīja basketbola turnīra spēles izskaņas svilpi un kopējo mača rezultātu.

Turnīra Labā krasta basketbola komandas kapteinis Dagnis Straubergs, Kreisā krasta kapteinis Gints Ronis. Basketbola spēles visas dienas garumā notika laukumā pie kultūras nama un pirmā spēle bija pašiem jaunākajiem – skolēniem U – 10. Sava starpā sacentās arī skolnieki U – 14, U – 18 vecuma grupās. Spraiga un interesanta bija dāmu savstarpējā spēle pulksten divpadsmitos dienā, bet visvairāk skatītāji un, protams, arī paši spēlētāji gaidīja vecmeistaru spēli vienos. Šīs spēles goda iemetienu veica un basketbolistu trenera – konsultanta lomā šajā dienā iejutās izcilais latviešu basketbolists un treneris Varis Krūmiņš sakot “man ir liels prieks, ka šādi basketbola tautas svētki notiek arī Salacgrīvā. Lai uzvar labākais. Šai vecuma grupas spēlētājiem novēlu atcerēties, ka basketbols ir bīstama spēle!”

Iemetiena bumbu Varis Krūmiņš uzdāvināja basketbola kluba “Salacgrīva” pārstāvim un šī turnīra organizētājam Kasparam Neimanim. Pēc vecmeistaru spēles savā starpā spēlēja jaunieši, vīri un turnīru noslēdza kungu spēle.

Tā izvērtās ļoti spraiga un interesanta, jo iesākās ar + 17 punktu pārsvaru par labu labajam krastam. Kungi cīnījās un aizstāvējās, uzbruka un saspēlējās vareni un spēles rezultāts mainījās. Atskanot tiesnešu fināla svilpei, tas bija jau + 35 punkti kreisajam krastam. Lapu ar rezultātu basketbolists Raivo Ramba nogādāja tilta vidū, kur to jau gaidīja labā krasta aktīva līdzjutēja un patriote Alma. Sabēdājusies viņa nevarēja vien sagaidīt Olgu, lai abas kopā atvērtu aploksni un paziņotu rezultātu un noskatītos kā smago akmens bumbu, kreisā krasta spēlētāji, veļ uz savu krastu. Alms atverot aploksni svinīgi paziņoja rezultātu “242 punktus guva labais krasts, bet diemžēl ar to nepietika, tāpēc, ka kreisais sameta 277. Lai jau viņiem tiek! Tad nu veļ’ ar to bumb prom…”

Šogad bumbas velšanā aktīvi piedalījās paši jaunākie turnīra spēlētāji, jaunieši un kungi vien piepalīdzēja grūtākajos brīžos. Kad akmens bumba atkal nolikta goda vietā kreisā krasta spēlētājs Jevgēņijs Mihailovskis teic “Mājā, mājā, bumba atkal ir mājās! Bez cīņas mēs neko nedosim prom no šī krasta. Kaut gan ne jau uzvara ir galvenais, svarīgāks ir sportiskais gars un azarts.”

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ir pārliecināts, ka krasta mačs ir kļuvis par ļoti labu tradīciju “šogad tas bija ļoti kvalitatīvi organizēts un prieks ka mūsu pasākumu apmeklēja tāda basketbola prominence kā Varis Krūmiņš. Es kā labā krasta spēlētājs saku, ka nav zaudējuma sajūtas, ir gandarījums un prieks par satiktiem cilvēkiem, azartisku spēli un kopā jauki pavadītu laiku. Lai arī trešo gadu uzvar kreisais krasts spēles nav kļuvušas garlaicīgas, sportiskais azarts un intriga saglabājās līdz pat spēles beigām, jo katrā vecuma grupā uzvarēja savs krasts.

Šī ir ļoti laba tradīcija un svarīgi, ka mēs šo tradīciju, kura ir augstā līmenī turpinām. Paldies basketbola tradīcijas aizsācējiem Salacgrīvā Pēterim Dārziņam, Helmutam Bergam, Jurim Erdmanim, Valentīnam Turkam un tās turpinātājiem šodien: Kasparam Neimanim, Marekam Runcim, Elvijam Jaunbalodim, Sandrai Bērziņai un Mārītei Jankovskai. Ļoti svarīgi ir šo tradīciju turpināt. Man prieks, ka basketbols ir dzīvs un to spēlē, jo daudzos namu pagalmos ir uzstādīti basketbola grozi.”

Arī Varis Krūmiņš sacīja atzinīgus vārdus par Salacgrīvas krasta maču “redzu, ka basketbola spēles tradīcijas Salacgrīvā ir saglabājušās. Savulaik esmu šeit pavadījis daudzas treniņnometnes un daudz spēlējis basketbolu. Prieks par to, ko redzu šobrīd – astoņas spēles pēc kārtas, dažāda vecuma grupās un arī sievietes spēlē – šī tradīcija – krasta mačs noteikti ir jāturpina. Jums ir viss lai to turpinātu – ir spēlētāji, ir skatītāji un ir labas tradīcijas.

Bet ne jau tikai basketbolu spēlēja Salacgrīvā 11.augustā. Pilsētas bibliotēkā notika tikšanās ar fotomākslinieku Valdi Braunu un viņa fotoalbuma “Taureņu deja” atvēršana. Savukārt muzejā atklāja izstādi ,,Latvijas vēstures laika grieži Valda Ozoliņa pastmarku kolekcijā’’. Pusvienos dienā Bocmaņa laukumu pieskandināja motociklu Jawa motoru troksnis un gaisā bija jaušams tikai šim braucam rīkam raksturīgais gaiss, bet pēcpusdienā kultūras namā skanēja klasiskā mūzika METROPOLITĒNS UN BRODVEJA, kuru izpildīja saksofonu kvartets “Atomos”. Kad rimušas basketbola kaislības un izskanējusi klasiskā mūzika salacgrīvieši un viesi pulcējās laukumā pie muzeja lai dejotu un atpūstos Latvijas simtgades zaļumballē kopā ar grupām ,,HONO’’ un ,,CRAZY DAISY’’

Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031