12. jūnijs, 2024, Trešdiena

Nora, Lenora, Ija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas krastu mačā uzvar kreisais

17.08.2021 13:36

Augusta otrā sestdiena Salacgrīvā ir diena, kad vietējie un arī viesi dalās labajos un kreisajos…. Kāpēc tā? Tāpēc, ka nu jau sesto gadu pēc kārtas Salacgrīvā notiek krastu mačs basketbolā, kurā savā starpā sacenšas divas komandas – Salacas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Šogad kreisā krasta komandā spēlēja basketbolisti no Salacgrīvas, Svētciema, Vitrupes, Korģenes, Tūjas, Liepupes, savukārt labo krastu pārstāvēja spēlētāji no Salacgrīvas, Kuivižiem, Vecsalacas un Ainažiem.

Ņemot vērā A 1 šosejas remontdarbus, akmens bumba šogad jau no agra rīta stāvēja uz gājēju ietves, tās atrašanās vietu pamanāmāku darīja tur novietotais pilsētas karogs.

Laiks šajā sestdienā tāds pat kā pirms sešiem gadiem…līst lietus un pūs vējš, bet nevienu tas nespēja nobaidīt, šīs dienas pirmo krastu mača spēli atklāja gan tā karstākās atbalstītājas un Salacgrīvas patriotes Olgs un Alms, gan Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. 

Šogad krastu mačā piedalījās 129 spēlētāji, un katrs no viņiem savā īpašumā saņēma šī gada krastu mača spēles kreklu – labajam krastam zilu, kreisajam – baltu.

Pirmie laukumā devās paši jaunākie spēlētāji U – 13, tad U – 15, divpadsmitos spēlēja jaunieši, kuriem sekoja vīru un kungu spēles. Četros pēcpusdienā notika izšķirošā, pati svarīgākā, un viena interesantākajām un spriedzes bagātākajām spēlēm, kurā tikās vecmeistari. Šī, kā vienmēr bija viena no pašām azartiskākajām spēlēm un šo komandu duelis bija ļoti principiāls, to gaidīja ne tikai spēlētāji, bet arī skatītāji. Kurš krasts ir uzvarējis noskaidrojās pašās krastu mača beigās.

Piecos pēcpusdienā, pēc gara un saspringta sešu spēļu maratona, tieši pie bumbas Salacas tilta vidū Olgs un Alms paziņoja šo maču uzvarētāju.

Šogad ar rezultātu 285 pret 254 uzvarēja kreisais krasts. Tūlīt pēc rezultātu paziņošanas, šī krasta lielie un mazie spēlētāji ķērās klāt smagajai akmens bumbai, lai pēc divu gadu pārtraukuma, to atkal veltu uz kreiso krastu. Kopējā sešu gadu krastu maču bilance ir 4 : 2 kreisā krasta labā.

Muzikāls vakara noslēgums bija Saulrieta steķī kopā ar Rīga Reggae Acoustic Horens un Speiss.

Paldies basketbolistiem un skatītājiem par azarta, emocijām un spriedzes pilno basketbola dienu Salacgrīvā. Šīs dienas spēlēs bija veltītas basketbola entuziastam Salacgrīvā Valentīnam Turkam.

Par to paldies organizētājiem un atbalstītājiem: Salacgrīvas novada domei, tagad administrācijai, BK Salacgrīva, sporta un atpūtas kompleksam “Zvejnieku parks, Salacgrīvas kultūras centram, Olimpiskajam centram “Limbaži”, Liepupes tautas namam, Ab initio, Kuivižkrogam, Kebabnīcai “Kaste”, Kuivižu MiniZoo.

Tiekamies nākošajā gadā! Kurš uzvarēs?.....

Ilga Tiesnese

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930