19. jūlijs, 2024, Piektdiena

Jautrīte, Kamila, Digna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Krastu mačā uzvar labais!

12.08.2020 09:43

Augusta otrajā sestdienā Salacgrīvā svinēja basketbola svētkus, jo notika piektais krastu mačs. Jau labu laiku iepriekš, uz abu krastu komandu sacensību basketbolā, aicināja krāsaini košie karodziņi uz tilta, pilsētas centrā uzliktais basketbola laukums un, protams, informācija internetā.

8.augusts bija tā diena, kuras laikā noskaidrojās uz kuru krastu vels 300 kilogramus smago akmens bumbu. Dienas rīts iesākās ar kārtīgu iesildīšanos, jo smagā bumba no labā krasta bija jānogādā Salacas tilta vidū, lai vakarpusē tiktu velta uz uzvarētājkrastu. Šis tik atbildīgais pasākums nevarēja notikt bez pilsētas patriotēm, labajā upes krastā dzīvojošajām Olgs (Anita Dzirnupe) un Alms (Dace Kalniņa), kuras ļoti nopietni sekoja līdzi bumbas nešanas un velšanas procesam, pirms tam veicot bumbas dezinfekcijas darbus un izdalot individuālos aizsardzības līdzekļus. Dāmas gan mudināja bumbu atstāt turpat, jo nav ko lieki laiku un enerģiju tērēt…..

Kad bumba nogādāta tilta vidū, laiks noskaidrot, kurš krasts ir šīs dienas un šīs spēles labākais un veiksmīgākais.

Piektajā krasta mačā notika astoņas spēles, kurās piedalījās 141 basketbolists. Pirmā spēlē laukumā devās skolēni U-12 vecuma grupā, viņu spēle noslēdzās ar rezultātu KK 37:53 LK, tātad + 15 punkti par labu labajam krastam. U – 15 skolēnu un jauniešu spēles apliecināja, ka šogad labāki un veiksmīgāki ir labā krasta spēlētāji. Daiļā dzimuma azartiskās četras spēles ceturtdaļas sapurināja spēlētājus un līdzjutējus, rezultāts KK 34:10 LK parādīja, ka kreisais krasts var uzvarēt….. arī vīru spēle noslēdzās ar kreisā krasta uzvaru. Lai arī kā centās kreisā krasta puiši, diemžēl, šajā cīņā veiksme bija labā krasta spēlētāju pusē.

Priekšpēdējā spēle pulcēja lielu skaitu skatītāju un atbalstītāju un izvērtās spraiga, interesanta un emocijām bagāta….. šajā spēlē ar pārliecinošu rezultātu 50:17 uzvarēja kreisais krasts. Kopējais šīs dienas spēļu rezultāts pirms visinteresantākās spēles, kur laukumā devās vecmeistari, bija KK 281:283 LK, starpība vien + 2 punkti labajam krastam. Pēdējie uz laukuma devās Vecmeistari, lai izšķirošajā cīņā noskaidrotu kurš krasts šogad uzvarēs….apsveicama ir vecmeistaru griba, vēlme un varēšana spēlēt. Kreisā krastā komandā šogad spēlēja: Aigars Andžs, Jevgēnijs Mihailovskis, Raitis Veinbergs, Andris Irmejs, Edgars Jūliks, Kaspars Krūmiņš, Ainārs Šmits, Gints Ronis. Labā krasta komandā spēlēja: Jānis Salzemnieks,  Ģirts Kalniņš, Gatis Gailis, Raitis Staškuns, Dagnis Straubergs, Aleksandrs Rozenšteins, Artis Treijs, Juris Jankovskis, Aleksandrs Obuhovskis, Normunds Vilkaušs, Kristaps Kazāks.

Spraigā  spēlē rezultāts ik pa brīdim mainījās par labu vienam vai otram krastam. Noskanot tiesnešu svilpei spēle noslēdzās…. Rezultātu gan neviens skaļi nepaziņoja, tie kuri skaitīja līdzi zināja uzvarētāju, kuri ne… devās līdzi Olgam un viņas draudzenei Mīlīšam (Mārītei Grasmanei), kura šurp bija atbraukusi no Liepājas, uz Salacas tilta vidu, lai uzzinātu rezultātu. Pūtēju orķestrim spēlējot, rokām trīcot Olgs atver aploksni un izvelk rezultātu lapu…. Ar rezultātu 311 : 306, piektajā Salacgrīvas krastu mačā uzvarējis labais krasts….

Pie svarīgākā darba, bumbas velšanas, pirmie ķērās labā krasta jaunākie spēlētāji, bet velšanu, celšanu un nostiprināšanu veica finālspēles spēlētāji. Kad svarīgais darbs padarīts, laiks kopbildei un apsveikumiem.

Šī gada krastu mačam dāvanas un pārsteigumus bija sarūpējuši: Salacgrīvas novada dome, BK Salacgrīva, ALKO 1000 MARKET, Olimpiskais centrs Limbaži, Kebabnīca KASTE, AB INITIO,  Una Nails Studio, Kuivižkrogs, Kuivižu mini ZOO un Cido grupa. Liels paldies JUMS. Paldies pasākuma vadītājam Artūram Vītolam, spēles tiesnešiem, mediķiem, spēlētājiem, atbalstītājiem un līdzjutējiem.

Šobrīd sērijā ir 3:2 par labu kreisajam krastam. Tiekamies 2021.gadā, 14.augustā, jau sestajos Salacgrīvas krastu mačos!

Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031