12. jūnijs, 2024, Trešdiena

Nora, Lenora, Ija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Krasta mačā pirmo reizi uzvar labais krasts

12.08.2019 14:57

10.augustā, Salacgrīvā notika ceturtais krastu mačs basketbolā, kurā visas dienas garumā, savā starpā sacentās divas komandas – Salacgrīvas novada, Salacas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Pagājušajā gadā krastu mačā uzvarēja kreisais krasts, šajā sestdienas rītā viņu uzdevums bija aiznest 300 kilogramus smago akmens bumbu līdz Salacas tilta vidum.

Šis tik atbildīgais pasākums nevarēja notikt bez pilsētas patriotēm, labajā upes krastā dzīvojošajām Olgs (Anita Dzirnupe) un Alms (Dace Kalniņa), kuras jau no deviņiem rītā bija redzamas Salacas kreisajā krastā pie akmens bumbas. Dāmas bija noskaņojušās kareivīgi un bruņojušās nopietni, Olgs bija paņēmis līdzi no kapličas remonta pāri palikušo krāsas bundžu un rullīti krāsošanai, varbūt to bumbas statīvu “nopervēt”, lai pēc spēles bumbu nevarētu nest atpakaļ. Lai būtu pavisam droši, Olgs padomu prasījis ekstrasensam, kurš brīdinājis, ka bumba kreisajā krastā esot “ieaurojusies” un situācijas maiņai nepieciešams īpašs rituāls.

Arī Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, kurš spēlē labā krasta komandā, izteica cerību…. Komandas labajā krastā ir ļoti spēcīgas un šogad ir iespēja uzvaru gūt labajam krastam.

Kad bumba no pjedestāla bija nocelta un aiznesta līdz tilta vidum, kur tā stāvēja līdz pat pieciem pēcpusdienā, kad pēc astoņām savstarpējām abu krastu komandu spēlēm noskaidrojās uzvarētājs, laiks sākt pirmo Salacgrīvas krastu maču spēli, kurā savā starpā spēlēja U–11 gadus jaunie basketbolisti. Pirmajā spēlē piedalījās arī šī gada Salacgrīvas krasta mača komandu kapteiņi: Kristians Bērziņš no kreisā un Edgars Salmanis no labā Salacas krasta. Pirmajā spēlē pārliecinoši, ar rezultātu 14:32, uzvarēja labais krasts. nākošajā spēlē kreisā krasta izredzes uzvarēt krietni uzlaboja jaunieši U-15 grupā, šajā spēlē rezultāts 50:24, arī meiteņu sacensībā 3x3 uzvarēja kreisais krasts 14:5 un pirms vecmeistaru spēles kopējais rezultāts bija par labu kreisajam krastam 78:61.

Spraigā, azartiskā un interesantā vecmeistaru spēle noslēdzās ar labā krasta komandas uzvaru un arī nākamajās spēlēs – jaunieši 16 +, puiši un vīrieši uzvarēja labais krasts. Izšķirošā šogad bija spēle starp kungiem, kad rezultāts uz tablo rādīja +28 punkti labajam krastam. Lai arī noslēdzošajā Salacgrīvas krastu mača spēlē ar +18 punktiem uzvarēja kreisais krasts, maču kopējais rezultāts bija 263:253, par labu labajam krastam.

Ceturtais Salacgrīvas krastu mačs noslēdzās piecos pēcpusdienā uz Salacas tilta, kad neslēpjot savu prieku un sajūsmu par uzvaru Olgs un Alms bija gatavas vienas pašas aizvelt bumbu uz labā krasta pjedestālu. Tomēr smago akmens bumbu uz labo krastu vēla jaunie basketbolisti, kuriem piepalīdzēja viņu lielākie komandas biedri, savukārt skatītāji bumbu labajā krastā sagaidīja ar ovācijām un gavilēm. Mēs jau sen to bijām gaidījuši, prieku neslēpa skatītāji.

Šī gada Salacgrīvas krasta mačā piedalījas 136 dalībnieki - 68 no lāba un 68 no kreisā krasta.

Šī gada krastu mačs ir noslēdzies un tā organizētājs, biedrības “Salacgrīvas basketbola klubs” pārstāvis Kaspars Neimanis pateicas visiem dalībniekiem, skatītājiem un atbalstītājiem: Salacgrīvas novada domei, sporta un atpūtas kompleksam “Zvejnieku parks”, basketbola klubam Salacgrīva, Salacgrīvas novada kultūras centram, SIA Cido Grupa, SIA Alko 1000 Market, kebanīcai Kaste, SIA Kuivižkrogs, SteelPro un SIA Eipls par līdzi jušanu, atbalstu un kopā būšanu!

Tiekamies 2020.gadā, 8.augustā, jau piektajos Salacgrīvas krastu mačos!

Pēc krastu mača basketbola laukumā pie Salacgrīvas novada kultūras centra spēles turpinājās, jo notika vecmeistaru sadraudzības turnīrs – Ceļojošā čemodāna kauss, par kuru cīnījās Jūrmalas, Siguldas un Salacgrīvas vecmeistari. Šajā reizē uzvarēja Jūrmalas komanda.

Ilga Tiesnese

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930