skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Tradīcija 45 gadu garumā

07.02.2017 13:11

4.februārī, Salacgrīvas vidusskolā, notika jau 45 absolventu mačs basketbolā starp absolventu un skolas komandām. Svarīgākais mačs sākās sešos vakarā, to atklāja un ar spēlētājiem iepazīstināja Salacgrīvas vidusskolas 2000. gada absolvents Andris Bulis. “Sporta draugi, skolēni, absolventi, visi tie kuriem basketbols nav svešs”, viņš sacīja “pirms 45 gadiem skolotājs Pēteris Dārziņš iedibināja ļoti jauku tradīciju – absolventu spēli basketbolā, kad skolas absolvents vismaz reizi gadā atbrauc uz skolu, satiek savējos un uzspēlē basketbolu. Šī ir lieliska tradīcija, kas rosina meklēt spēku savās saknēs.”

Skaļas ovācijas klātesošie sūtīja Pēterim Dārziņam uz Veczāģmežiem.
Kā jau ierasts 45 vienā zāles pusē stājas absolventi, viņiem pretī tradīciju aizstāvji - Salacgrīvas vidusskolas skolēni. Andris Bulis vispirms iepazīstināja ar absolventu komandas spēlētājiem – pagājušā gada spēles uzvarētāju godu aizstāvēja Elvijs Veide, Gusts Zvīnis, Kristaps Kalniņš, Dins Dancis, Edgars Edelmanis, Edgars Šilbergs, Dāvis Melnalksnis, Elvis Dārziņš, Artūrs Zmičerevskis, Ēriks Straubergs, Mārtiņš Zariņš, Jānis Irmejs, Jānis Ozols, Uģis Maurītis, Jānis Sālzemnieks, Aivis Dāvidsons, Kārlis Valenieks, Kaspars Neimanis, Elvijs Jaunbalodis, Ēriks Ozols, Egons Vilde, Kristaps Menniks, Jānis Bergs, Sandis Gromovs, Andris Bulis, Guntis Bukāns, Andris Irmejs, Jānis Drulle, Māris Švēde, Aigars Penezis un šī vakara jubilārs un visu 45 maču dalībnieks Aigars Ragainis.
45 gadu laikā nedalīta skatītāju uzmanība un ovācijas pieder skolēnu komandai, kuras sastāvā šajā vakarā spēlēja - Daniels Grigorjevs, Raivis Kurakulovs, Markuss Kalviņš, Daniels Pīle, Edmunds Celms, Kristers Briedis, Kristers Kotāns, Valters Bitmanis, Raivo Ramba, Toms Laubmanis, Gvido Horens Paegle un Rinalds Miksons, komandas spēli koordinēja vidusskolas absolvents, TTT Rīga galvenais treneris Aigars Nerips, un treneris Jevgēņijs Mihailovskis.

Uzmundrinājuma vārdus absolventiem un skolēniem sacīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un vidusskolas direktore Sanita Šlekone.

Vēl pirms spēles klātesošie sumināja dienas absolventu mini turnīra uzvarētājus. Šajā turnīrā savā starpā sacentās absolventu komandas – vectēvi, tēvi, dēli, mazdēli un zīdaiņi. Šoreiz uzvarēja un īpašo Pētera Dārziņa piemiņas kausu saņēma Mazdēli (Elvijs Veide, Gustavs Zvīnis, Kristaps Kalniņš, Dins Dancis, Edgars Edelmanis, Edgars Šilbergs, Dāvis Melnalksnis), 2.vietu izcīnīja Zīdaiņi 3.vieta Tēvu komandai.
Par īpašu balvu Salacgrīvas vidusskolas sporta zālei un sporta skolotājiem bija parūpējies Andris Bulis. Viņš jauno talantu attīstībai dāvināja čeku 450 euro vērtībā.

Izskanot starptautiski atzītajai uzvarētāju himnai– Queen We Are the Champions pie darba ķērās šīs spēles tiesneši Māris Zariņš un Raitis Veinbergs un spēles sekretāres Mārīte Jankovska un Linda Grandberga. Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti līdzīgā cīņā un noslēdzās ar 23:22 skolniekiem par labu, otrajā ceturtdaļā absolventi mazliet uzņēma apgriezienus un 44:35 viņu labā. Sekoja trešā ceturtdaļa, kuru absolventi uzvarēja ar 67:57. Pēdējā ceturtdaļā skolnieki panāca neizšķirtu, bet beigas labāk nospēlēja absolventi uzvarot ar 86:76.
Pārtraukumos uzstājās 2. - 3. klašu dejotāji no Vēverīšu deju kolektīva, noskaidroja labākos no labākajiem trīspunktu metienu konkursā pēc pārmetieniem – šajā sacensībā labākais Kristers Kalniņš, savukārt bumbas triekšanas no augšas jeb danku konkursā, skatītāju simpātijas izpelnījās 10.klases skolnieks Kristers Briedis, uzvarot konkursā, gan Edgaru Edelmani, gan Kārli Valenieku.
Paldies pasākuma organizētājiem - skolas vadībai, sporta skolotājām, turnīra aizsācējiem, absolventiem, skolēniem un viņu treneriem un protams skatītājiem un atbalstītājiem!

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā spēles dalībnieki saņēma īpašo 45 absolventu mača piemiņas statueti, novada kalendāru un gardu jubilejas torti!