18. aprīlis, 2024, Ceturtdiena

Laura, Jadviga

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

44.absolventu basketbola mačs Salacgrīvā

10.02.2016 10:17

6.februārī Salacgrīvas vidusskolā notika 44.absolventu mačs basketbolā. Šo tradīciju 1972.gadā aizsāka sporta skolotājs Pēteris Dārziņš. Daudzi no absolventiem šo dienu savā kalendārā iezīmē tūlīt pēc kārtējās basketbola spēles, lai zinātu – februāra pirmajā sestdienā ir jābūt Salacgrīvā.

Sportiskais azarts, nostalģiskas atmiņas un iespēja satikt skolas biedrus mudina Salacgrīvas vidusskolas beidzējus doties skolas sporta zāles virzienā. Kā jau ierasts, no rīta notika, miniturnīrs basketbolā, kurā savā starpā sacentās absolventi, sadalījušies piecās komandās – zīdaiņi, mazdēli, dēli, tēvi un vectēvi. Miniturnīrā uzvarēja Zīdaiņu komanda – Dins Dancis, Edgars Edelmanis, Edgars Šilbergs, Gusts Zvīnis, Dāvis Melnalksnis, Elvijs Veide un Kristaps Kalniņš. Otrā vieta šogad Dēliem, trešie Mazdēli, aiz sevis atstājot Tēvus (4.vieta) un Vectēvus.
Kad noskaidroti trāpīgākie trīs punktu metēji, kuri par labākā titulu sacentās vakarā, turnīrā neliela pusdienu pauze un spraiga gatavošanās galvenajai šī vakara spēlei – mačam starp Salacgrīvas vidusskolas skolēniem un absolventiem.

Skatītāji, apāvuši bahilas, gaidot mača sākumu, centās atpazīt absolventus un savā starpā pārrunāt iepriekšējo gadu spēles.
Absolventu mača spēlētājus un atbalstītājus pirms spēles uzrunāja Salacgrīvas vidusskolas direktors Eduards Ādmīdiņš “Prieks redzēt tik daudz skatītāju un absolventu, visi jūs esat saistīti ar Salacgrīvas vidusskolu, šogad notiek 44 absolventu mačs un skola svinēs 95 gadadienu. To svinēsim rudenī, sekojiet līdzi informācijai skolas un novada mājas lapai un visi esat gaidīti skolas jubilejā. Veiksmi spēlē!”
Skolas absolvents Aigars Ragainis īsā uzrunā sveica skatītājus “bez jums, līdzjutēji absolventu mačs nevarētu notikt. Atceros otro absolventu maču, kad skatītāju bija tik daudz, ka sānu iemetienu nebija iespējams izpildīt, jo zāle bija stāvgrūdām pilna. Paldies jauniešiem, ka jūs uzturat šo tradīciju un nedomājat par rezultātu, bet piedaloties spēlē aizstāvat skolas godu, kā mēs kādreiz to darījām. Sveiciens absolventiem. Paldies vīri, ka atrodat laiku, uzturat šo tradīciju un vienreiz gadā esat šeit Salacgrīvā!”

Skolēnu treneris Kaspars Neimanis, asistējot Valentīnam Turkam, aicināja komandu kopīgai cīņai. Salacgrīvas vidusskolas komandā šogad spēlēja - Emīls Eglītis, Daniels Grigorjevs, Markuss Kalviņš, Raivis Kurakulovs, Daniels Pīle, Artūrs Zmičerevskis, Edmunds Celms, Gvido Paegle, Valters Bitmanis, Raivo Ramba.

Absolventu kā vienmēr daudz – šogad 29. Vienmēr ierindā ir 65 gadus jaunais Jānis Drulle, Guntis Bukāns un Aigars Ragainis, absolventu vidū arī Uģis Maurītis, ilgi neredzētais Aigars Penezis, Ainārs Šmits, Jānis Sālzemnieks, Gints Ronis, Andris Irmejs, Jānis Edelmanis, viena no Salacgrīvas basketbola leģendām Egons Vilde, Andris Zvejnieks, Kristaps Kalniņš, Jānis Ozols, Ričards Jerāns, Elvijs Veide, Edgars Edelmanis, Edgars Klāvs, Arnis Jermacāns, Dins Dancis, Elvijs Jaunbalodis, Kristaps Zariņš, Emīls Lebedevs, Gusts Zvīnis, Ralfs Klētnieks, Dāvis Melnalksnis, Edgars Šilbergs, Sandis Gromovs un Kārlis Valenieks.
Spēli tiesāja Māris Zariņš un Raitis Veinbergs.

Pirmo grozu iemeta un spēles sākumā vadībā bija skolēni, bet tad spraigajā cīņā iniciatīvu pārņēma absolventi un spēles gala iznākums – 95:90 absolventu labā.
Trīspunktu metienu konkursā uzvarēja Kristaps Kalniņš no Zīdaiņu komandas. Kausu par Skaistāko Slam Dunk saņēma Artūrs Zmičerevskis, otrais Dins Dancis.
Paldies skolēniem, absolventiem un atbalstītājiem! Spēle bija spraiga, interesanta un skaista. Tiekamies nākošgad, kad turnīram būs jau 45 gadi.
Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930