21. aprīlis, 2024, Svētdiena

Marģers, Anastasija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Kura pusē svars un kura pārsvars?

13.02.2013 07:15

Domāju, daudzi, nākot uz šī gada absolventu maču pie sevis nodomāja – šogad uzvarēs absolventi. Arī skolotājs Valentīns Turks pirms spēles bija nedaudz saskumis „pērnā gada labākie šogad ir absolventu komandā. Kā veiksies spēlē nezinu, bet mēs centīsimies.” Arī paši absolventi ir optimisma pilni – Dāvis Melnalksnis – pagājušā gada skolas komandas spēlētājs bija pārliecināts – „pagājušajā gadā skolēniem paveicās, bet šogad absolventiem noteikti ir jāuzvar! Jo arī es spēlēju absolventu komandā.” Arī Jānis Bergs, kuram šis ir 11 absolventu mačs cer uz uzvaru un saka „ja esi vesels, ir jānāk un jāspēlē – citādi nevar.”

bildes 068.jpg

Atklāt 41. absolventu maču basketbolā, Valentīns Turks uzticēja Aigaram Ragainim – cilvēkam, kurš ir piedalījies visos absolventu mačos, ir bijis klāt gan savas komandas uzvarās, gan zaudējumos. Iepazīstinot ar šī gada absolventu komandu Aigars sacīja „šī fantastiskā tradīcija palīdz mūs, bijušos vidusskolas skolniekus tagad absolventus saturēt kopā. Saku lielu paldies daudzajiem līdzjutējiem, paldies jaunajiem censoņiem, paldies absolventiem, kuri atrod laiku un atbrauc. Daudziem no mums kalendārā ir atzīmēts datums – pirmā februāra sestdiena kad obligāti ir jābūt Salacgrīvā, jo ir taču Absolventu mačs! Vienalga kāds šodien būs rezultāts – bet man ir prieks, ka turpināt šo fantastisko tradīciju!”

Absolventu komandā šogad 22 spēlētāji - fantastiski veči – absolventu maču leģendas – Aigars Ragainis, Jānis Drulle, Guntis Bukāns, Valdis Garoza, vecmeistars Uģis Maurītis, veterāni – Gints Ronis, un Jānis Salzemnieks, viens no jaunajiem ērgļiem Kaspars Neimanis, skolas spīdekļi Jānis Bergs un Ģirts Viļļa, jaunā viļņa pārstāvji Sandis Gromovs, Mareks Rakuzovs, mūsu basketbola zvaigznes Egons Vilde, un Andris Zvejnieks, tēvs un dēls Andris un Jānis Irmeji, jaunieši Gusts Zvīnis, Kristaps Kalniņš, Dāvis Melnalksnis, Edgars Edelmanis, Jānis Ozols, pagājušā gada skolas basketbola zvaigzne – Elvijs Veide. 

Skolas godu šajā spēlē aizstāvēja – Edgars Šilbergs, Edgars Klāvs, Emīls Ļebedevs, Artūrs Zmičerevskis, Ričards Jerāns, Ēriks Straubergs, Kaspars Miksons, Jānis Treijs, Deins Kuzmins, Raivis Kurakulovs, Ojārs Rozenbergs, Daniels Grigorjevs, Daniels Pīle, Edmunds Celms, Rinalds Kondratjuks, Rolands Jugāns. 

Ar skaļiem aplausiem līdzjutēji sveica spēlētājus un tiesnesi Māri Zariņu. Veiksmi un izturību spēlētājiem vēlēja novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs – „ir prieks, ka šī tradīcija vēl arvien ir populāra un stipra. Skatoties uz jaunajiem un vecajiem spēles meistariem ir skaidri redzams kura pusē ir svars. Bet kura pusē būs pārsvars?! Skatoties uz labo pusi es redzu tādas pašas pieredzējušas sejas kā ir man, bet skatoties uz kreiso pusi skaudība nepārņem, lai jaunie uzvar, un lai mums kopumā brīnišķīgs vakars.”

Vidusskolas direktors savukārt nolasīja klātesošajiem skolas absolventa un regulāra absolventu maču dalībnieka Andra Bula sūtīto īsziņu – „direktor, jūs nevarat iedomāties, cik es ļoti gribētu būt skolnieks Salacgrīvas vidusskolā, jo šovakar būtu gada notikums un man būtu gods spēlēt, es nebūtu gulējis divas iepriekšējās naktis. Izšķirošā spēle man bija pirms 13 gadiem, bet sajūta kā vakar. Lai visiem svētki un uzvar stiprākais. Mani vissiltākie sveicieni!”

Spēle spraiga, interesanta un satraucoša. Lai kā arī absolventi necentās gūt uzvaru, ar rezultātu 86 :76 uzvarēja skolas komanda. Par spēles labāko spēlētāju atzīts Edgars Šilbergs, kurš šajā spēlē guva 45 punktus, trīs punktu metienos, pēc trim metienu kārtām, labākais Egons Vilde. Pēc spēles skolas komandas treneris Valentīns Turks ir priecīgs „Biju pārliecināts, ka mums te nav ko darīt, bet tomēr mēs uzvarējām. Mazie cinīši gāza lielu vecumu. Malači!”

Kalendāri piemiņai, goda kliņģeri, kopīga fotografēšanās un varam teikt – 41.absolventu mačs ir beidzies, tiekamies nākamgad!

Ilga Tiesnese

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930