19. aprīlis, 2024, Piektdiena

Vēsma, Fanija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Absolventu mačam Salacgrīvas vidusskolā – 40

07.02.2012 11:37

Ir jau pierasts, ka pirmā februāra sestdienā Salacgrīvas vidusskolas sporta zālē valda basketbols! Jau no paša rīta ģērbtuvē skan smiekli un sarunas, zālē švīkst botas un dzirdami nepārtraukti bumbas atsitieni. Līdz dienas svarīgākajai spēlei – absolventu mačam, savstarpējās spēlēs labāko noskaidroja piecas dažāda vecuma komandas. Šogad labākā Mazdēlu komanda. Jau krietnu brīdi pirms absolventu mača spēles laukumā iesildījās no tuvienes un tālienes sabraukušie absolventi, kuru spēlētprieku, šķiet, nespēja mazināt ne lielais sals, ne tālu brauktie kilometri.

bildes 019.jpg
 

Atskanot tiesneša svilpei pulksten sešos spēle nebūt vēl nesākās. Spēlētājus, un viņu atbalstītājus jubilejas absolventu mačā sveica Salacgrīvas vidusskolas direktors Eduards Ādmīdiņš, tradīcijas dibinātājs Pēteris Dārziņš un treneris Valentīns Turks. Savu pirmo treneri Lindu Grandbergu sveica skolas basketbola komandas spēlētāji, savukārt treneri Valentīnu Turku, dāvinot tieši viņam šūto treniņtērpu, sveica gan absolventi, gan skolēni. Īpašus cildinājumus no Pētera Dārziņa saņēma ilggadīgie spēlētāji Valdis Garoza un Aigars Ragainis, treneris Valentīns Turks un šī turnīra galvenais tiesnesis un organizētājs Raitis Veinbergs.

Vēl tikai dažas minūtes un spēle var sākties. Absolventu soliņā šogad īpaši daudz spēlētāju – gan gados, gan pieredzē bagātu – Valdis Garoza, Aigars Ragainis, Guntis Bukāns, Jānis Drulle, Andris Irmejs, Aivis Dāvidsons, Ainārs Šmits, Aigars Nerips, Gints Ronis, Uģis Maurītis, Mārcis Kalniņš, Gatis Gailis, Ģirts Ģederts, Ģirts Viļļa, Kārlis Valenieks, Raivis Ķemers, Mārtiņš Zariņš, Andris Bulis, Andris Irmejs, Andris Zvejnieks, Ģirts Viļļa, Ēriks Povics, Rivo Eltam, Jānis Irmejs, Kaspars Neimanis, Artis Uzkalns, Māris Bisenieks, Sandis Gromovs, Mārtiņš Bahmanis, Elvijs Jaunbalodis, Kaspars Ozols, Egons Vilde un Jānis Salzemnieks ar nepacietību gaidīja savu iespēju uzspēlēt.
Skolas komandā spēlētāju krietni vien mazāk – Dāvis Melnalksnis, Elvijs Veide, Edgars Edelmanis, Gusts Zvīnis, Dins Dancis, Edgars Šilbergs, Jānis Treijs, Kristaps Kalniņš, Emīls Ļebedevs, Edgars Klāvs un Elvis Dārziņš bija gatavi ne tikai aizstāvēt pagājušā gada uzvaru, bet uzvarēt arī šogad – 40. Salacgrīvas vidusskolas absolventu mačā.

Lai arī skolēni bija vadībā trijās ceturtdaļās, spēle spraiga, interesanta un emocijām bagāta. Piecas minūtes pirms spēles beigām absolventi izvirzījās vadībā - 66:63, šķiet iznākums jau zināms, bet nē! Neskatoties uz to, ka absolventi komandas sastāvā vairs neizdarīja maiņas un uz laukuma bija varētu teikt labākie Salacgrīvas basketbola spēlētāji (Mārcis Kalniņš, Kārlis Valenieks, Egons Vilde, Kaspars Neimanis un Ģirts Viļļa) skolēni tomēr uzvarēja – rezultāts 81 : 77. Spēles starplaikā trīspunktu konkursa fināla uzvarētājs šogad Egons Vilde un Slam dunk konkursā labākais Dins Dancis.

Lai arī kāds būtu spēles rezultāts mēs varam būt lepni – sports un jo īpaši basketbols Salacgrīvā ir cieņā.

Visu spēļu dalībnieks Aigars Ragainis uzsver „Reta skola Latvijā var lepoties ar tik ilgu tradīciju. Te jāpateicas visiem Salacgrīvas vidusskolas sporta SKOLOTĀJIEM un skolas kolektīvam, skolniekiem, absolventiem un līdzjutējiem, ka mēs pratām saglabāt šo lielisko tradīciju. Man kā vienam no šī turnīra dalībniekiem, visspilgtāk palicis atmiņā  otrais Absolventu mačs, jo Skolas izlase guva pirmo uzvaru. Sporta zāle bija tiešā nozīmē stāvgrūdām pilna, jo līdzjutēji stāvēja basketbola laukumā un sānu iemetienu nebija iespējams izpildīt. Visu līdzjutēju balsis pārvērtās par milzīgu kori, kas atbalstīja mūs. Pēc jubilejas mača vēlos pateikties skolas izlases puišiem par viņu gadiem ilgo ieguldīto darbu, absolventiem -  par viņu uzticību šai spēlei, bet sevišķi Valentīnam Turkam, kurš pelnījis pieminekli pie sporta zāles vai leģendas kreklu tāpat kā Helmuts Bergs un Pēteris Dārziņš.”

Savukārt skolas komandas spēlētājs Dāvis Melnalksnis uzskata, ka Absolventu mačs ir viens no visgaidītākajiem notikumiem ne tikai skolā, bet arī visā Salacgrīvā. Tas ir mačs, kas vienmēr izraisa daudz pozitīvu emociju. „Mēs lepojamies, ka basketbols mūsu skolā pulcina gan jaunos spēlētājus, gan absolventus, gan līdzjutējus. Mums ir liels prieks, ka mūsu vidū starp līdzjutējiem vienmēr arī ir Absolventu maču aizsācējs, skolotājs Pēteris Dārziņš”, viņš saka „Tā ir brīnišķīga sajūta, kad plecu pie pleca kopā ar saviem skolas biedriem, cīnies pret absolventiem, īpaši šogad, kad tas notiks jau 40. reizi. Man un pārējiem skolēniem tas liels gods pārstāvēt skolas komandu jubilejas Absolventu mačā. Tā kā dažiem no mums šī būs pēdējā spēle kā skolēniem, tad centīsimies sevi pierādīt no vislabākās puses. Motivācijas netrūkst nevienam no mums, un tādēļ darīsim visu, lai atkārtotu to pašu, ko pagājušajā gadā – uzvarēt. Protams, vislielākais paldies skolotājam un trenerim Valentīnam Turkam, par to, ka viņš mūs ir izaudzinājis par īstiem basketbolistiem. Es ticu, ka Absolventu mača tradīcija nekad nezudīs!”

To vēlot visiem Salacgrīvas vidusskolas Absolventu mača līdzjutējiem, spēlētājiem un atbalstītājiem saku – tiksimies nākošajā gadā – februāra pirmajā sestdienā – kārtējā absolventu mačā!

Ilga Tiesnese

Vairāk bilžu skatīt galerijā

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930