13. aprīlis, 2024, Sestdiena

Egils, Egīls, Nauris

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Skolnieki pieredzes apmaiņā Valgā

24.04.2018 12:47

41442_txt_20_41294_logo_estlat.jpg

 

 

 

 

 

 

Pirmdien, 16.aprīlī, Salacgrīvas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu dalībnieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Igaunijas pilsētas Valgas kultūras un interešu centru, kur notika Igaunijas skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus, kā arī SMU gada atskaites prezentācijas. Šo braucienu SMU dalībniekiem nodrošināja projekta Igaunijas-Latvijas uzņēmēju pārrobežu sadarbības platforma (INTERREG), kurā partneris ir Salacgrīvas novada dome.

Mūs sagaidīja Igaunijas Mulgimā novada (kas apvieno piecas pašvaldības) vietējās rīcības grupas vadītāja Anneli Roosalu, kas iejutās gida lomā, kā arī tulkoja mums prezentācijas no igauņu uz angļu valodu.

Salacgrīvas vidusskolas SMU jauniešiem bija iespēja uzzināt kā notiek igauņu SMU darbība, kādus produktus viņi ražo, kādus pakalpojumus sniedz, kur un kā pārdod savu produkciju, kādu peļņu gūst, reklāmas aktivitātes, sponsoru piesaisti utt.Varēja salīdzināt un novērtēt savu darbību, smelties jaunas idejas un pielietot svešvalodu zināšanas.

Apskatot tirdzniecības stendus, jaunieši savā starpā brīvi komunicēja angļu valodā, uzdodot sev interesējošus jautājumus, uz kuriem labprāt un ļoti ieinteresēti atbildēja ražotāji, tirgotāji, pakalpojumu sniedzēji no dažādām Igaunijas skolām - Tallinas, Pērnavas, Viljandi, Valgas un citām.

Arī igauņu skolās mācību uzņēmumus veido, skolām piedaloties Junior Achievement programmā. Secinājām, ka produkti un pakalpojumi, ko piedāvā igauņu skolēni, ir līdzīgi kā pie mums, bet cenas ir augstākas kā Latvijā, atbilstošas viņu valsts vidējām algām un ekonomiskajai situācijai.

Vairāki SMU ir piesaistījuši sponsorus - Igaunijā pazīstamus uzņēmumus. Igaunijas jaunieši ir ļoti piedomājuši pie reklāmas pasākumiem – izstrādāti bukleti, vizītkartes, pārdomāts stenda noformējums, uzņēmumu lapas sociālajos tīklos. Arī komandas vizuālais kopskats veidots ļoti pievilcīgs

Kā atzina paši jaunieši: “Mums patika justies kā ārzemniekiem. Pieredzes apmaiņas brauciens bija vērtīgs, interesants, jauniem iespaidiem bagāts, ir lietas, ko varētu pamācīties no igauņiem.”

Inga Čekaļina

Salacgrīvas vidusskolas SMU skolotājs-konsultants

 

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930