29. novembris, 2022, Otrdiena

Ignats, Virgīnija

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Salacgrīvas novadā igauņu uzņēmēji

19.10.2017 11:21

5. un 6.oktobrī Salacgrīvas novadā viesojās 19 uzņēmēju grupa no Viljandi apriņķa Igaunijā, rīcības grupas MTU Mulgimaa Arenduskoda darbības teritorijas. Viņu mērķis bija gūt pieredzi, iepazīstoties ar dažādiem šīspuses uzņēmumiem. 

logo estlat.jpg

Vizīte notika projekta Igaunijas – Latvijas uzņēmēju pārrobežu sadarbības platforma (INTRREG) ietvaros. Projekta partneros ir arī  Salacgrīvas novada dome un publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Sernikon”. Igauņu viesošanās sākās Carnikavas novada SIA “Krupis” un novadpētniecības centra apmeklējumu.

Uzņēmumi, ko viesiem piedāvāja apmeklēt Salacgrīvas novadā, bija daudz un dažādi. Viņi apmeklēja kūdras ieguves uzņēmumā SIA Lauga, apciemoja keramiķi Arni Preisu un iztaujāja SIA Bišu zeme saimniekus par gaļas pārstrādes cehu un jauno tirgotavu blakus krogam Sidrabiņi, viesojās arī Svētupes nēģu tacī.Viesi pusdienoja Birzgaiļos, kur pie Lijas Jokstes var ne vien labi paēst, bet arī uzzināt un apskatīt, kā tur īstenoti vairāki Eiropas finansēti vai atbalstīti projekti. Vizīte noslēdzās izstāžu zālē-veikalā Radīts Salacgrīvas novadā.

Igaunijas uzņēmējus varēja sastapt arī koprades telpā Ņirbulis Salacgrīvā. Viena no tā veidotājām Liene Some-Tiesnese izrādīja telpas, kā arī pastāstīja, kas tajās notiek. Igaunijas pusē uzņēmēju braucienu organizēja vietējās rīcības grupas vadītāja Anneli Roosalu. Viņas organizācija apvieno 10 vēsturiskā novada pašvaldības līdzīgi kā Jūrkante un Brasla šaipusē. Tā ir arī projekta vadošais partneris. A. Roosalu pastāstīja, ka apmeklējuma galvenais mērķis ir gūt idejas, kā sadarboties ar Latvijas uzņēmējiem. – Varbūt varam pārdot savus produktus Latvijā? Iespējams, ka šeit ir kaut kas interesants, ko tirgot Igaunijā? - viņa sprieda. Vienam uzņēmējam no Igaunijas atbraukt ar savu preci, piemēram, uz tirgu šeit, ir gana sarežģīti. Kontakti ar vietējiem ļaudīm šajā ziņā var daudz palīdzēt. A. Roosalu uzsvēra, ka pieredzes apmaiņas brauciens viņas vadītajai grupai ir vērtīgs arī ar to, ka ļoti dažādi uzņēmēji divas dienas pavada kopā autobusā, sarunājas un arī savstarpēji dalās pieredzē. Viņi iepriekš nebija pazīstami, pat ja kāds par kādu bija dzirdējis vai kaut kur sastapies. Divas Latvijā pavadītās dienas A. Roosalu novērtēja kā ļoti piepildītas.

Vizītes pirmajā vakarā iepazīties ar kaimiņvalsts kolēģiem seminārā viesu namā “Vecmuiža” bija aicināti arī Salacgrīvas un biedrības “Sernikon” teritorijā darbojošies uzņēmumi. Klātesošie bija apmierināti gan ar informācijas apmaiņu savā starpā, gan to, ko viņiem stāstīja Edgars Pudzis no Rīgas Tehniskās universitātes. Salacgrīvas uzņēmējdarbības centra vadītāja Dzintra Eizenberga un novada pašvaldības projektu koordinatore Solvita Kukanovska secināja, ka lektors ļoti vienkārši un saprotami mācējis pastāstīt, ko Eiropas Savienība no mums grib (dažādām regulām), kā arī piedāvājis ieskatu tajā, kas izpētīts, secināts un no dažādu speciālistu viedokļa ir labs un perspektīvs pārrobežu sadarbībā.

Šis bija pirmais pasākums pārrobežu sadarbības projektā. Salacgrīvas novada uzņēmējiem būs iespēja doties atbildes vizītē uz Igauniju. To plāno pavasarī. Laikā 27. - 29. oktobra Salacgrīvas uzņēmēji piedalīsies Vindheimas rudens tirdziņā, Vācijā, kur tirgojas ar mājražojumiem, amatnieku darinājumiem un tamlīdzīgām precēm. Šāda pieredze mūsējiem ir pirmo reizi, un vai tas ir izdevīgi varēs spriest pēc atgriešanās mājās, bet sevi parādīt un citus apskatīt varētu būt interesanti. Pavisam noteikti zināms, ka uz Vāciju tiks vestas izstāžu zālē-veikalā Radīts Salacgrīvas novadā nopērkamās preces.

Salacgrīvas novada domes projektu koordinatore Solvita Kukanovska

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930