14. aprīlis, 2024, Svētdiena

Strauja, Gudrīte

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

VII Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls

16.06.2016 09:29

2016. gada vasarā Salacgrīvā būs jau septītais starptautiskās klasikās mūzikas festivāls. Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins.

Festivāla laikā no 29.jūlija līdz 7.augustam labākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem būs iespēja apgūt mūzikas meistarības noslēpumus meistarklasēs pie izciliem pedagogiem – vijolniekiem - Alekseja Lundina (Krievija), Annas Kandinskajas (Austrija), klavieres - Vsevoloda Dvorkina (Itālija) un Mariannas Aivazovas Livafinau (Spānija), alta spēli pie Erik Wenbo Xu (Vācija) un čellu pie Ivara Bezprozvanova (Latvija).
Klasiskās mūzikas festivāls ir kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, kura pulcē Salacgrīvā izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes.
Šogad VII Starptautisko Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivālu 30.jūlijā ar krāšņu un skanīgu koncertu atklās Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga kopā ar izcilo krievu vijolnieku Alekseju Lundinu, Pie diriģenta pults stāsies Maskavas Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Mūzikas teātra mākslinieciskais vadītājs Fēlikss Korobovs.
31.jūlijā Lielsalacas evanģēliski luteriskajā baznīcā būs Larisas Bulavas ērģeļmūzikas koncerts, bet 4.augustā Salacgrīvas kultūras namā koncertēs Sinfontetta Rīga pūtēju kvintets un lietuviešu saksofonists Arvīds Kazlausks
5.augustā notiks festivāla meisratklašu pedagogu koncerts Ainažu kultūras namā. Sestdien, 6.augustā meistarklašu pedagogu lielo koncertu varēs skatīties un klausīties Salacgrīvas kultūras namā.
Svētdiena, 7.augusts ir festivāla pēdējā diena, dienā būs iespēja apmeklēt festivāla meistarklašu audzēkņu koncertu, bet vakarā noslēguma, jeb GALA koncertā Salacgrīvas pilskalnā baudīt klasisko mūziku kopā ar viesiem no Maskavas “Mocart Kvartet”, solisti Natāliju Petrožickaju, vijolniekiem Alekseju Lundinu un Annu Kandinski, pianistiem Vsevolodu Dvorkinu, Mariannu Aivazovu – Livathinau, saksofonistu Kārli Vanagu, flautisti Ilonu Meiju, altistu Erik Wenbo Xu un čellistu Ivaru Bezprozvanovu.
Biļetes uz festivāla koncertiem varēs iegādāties Biļešu paradīzes kasēs, Salacgrīvas Tūrisma informācijas centrā un Salacgrīvas kultūras namā.
Festivāla mākslinieciskais vadītājs, „Virtuozi Moskvi” un „Mocart – kvartet” pirmā vijole Aleksejs Lundins par festivālu saka “Daba un mūzika, kas var būt labāks un svarīgāks? Salacgrīvā ,kas atrodas vienā no skaistākajām Latvijas vietām ,mūzika var skanēt ne tikai dažādās zālēs, bet arī brīvā dabā ,kas radīs brīvību mūziķu saskarsmē ar festivāla viesiem”.
„Salacgrīvas pilsēta jau kļuvusi pazīstama ar mūzikas festivālu organizēšanu un šis kamermūzikas festivāls kļuvis par vēl vienu spilgtu iespaidu pilsētas muzikālo pasākumu virknē”, pārliecināts ir Salacgrīvas novada Domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.
www.salacgriva.lv www.klasikasalacgrivafestival.lv 
Informāciju sagatavoja Ilga Tiesnese – Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonda koordinatore 64071987, 29262996, salacgriva.klasika@gmail.com 

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930