05. marts, 2024, Otrdiena

Aurora, Austra

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Sadraudzības veicināšana un pieredzes apmaiņa ar Salaspils jauniešiem

06.02.2015 13:48

Viens no veidiem, kā mūsdienās lietderīgi jaunietim pavadīt piektdienas vakaru, ir piedalīties sadraudzības veicināšanas un pieredzes apmaiņās ar citu novadu jauniešiem, kas veicina gan komunikācijas prasmes, gan bagātina zināšanas, gan dod iespēju ar saviem vienaudžiem neformālā un draudzīgā atmosfērā diskutēt par viņiem aktuālām tēmām.

Pieredzes apmaiņas nolūkos piektdien, 30.janvāra pēcpusdienā, Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centrā „BĀKA” ieradās 12 Salaspils un 10 Salacgrīvas novada jaunieši vecumā no 14-18 gadiem, lai veicinātu savu un savu vienaudžu līdzdalību aktivitāšu organizēšanā savās pašvaldībās, iedrošinātu būt uzņēmīgiem un radīt sevīpārliecību par savām idejām un spējām tās īstenot.

Vakara gaitā jaunieši bija sagatavojuši iepazīšanās un komandu saliedēšanās spēles, kas palīdzēja atraisīties un sagatavoties galvenās aktivitātes „Lomu spēle: jaunietis un deputāts” uzdevuma veikšanai. Uzdevuma mērķis bija katra novada pārstāvjiem aprakstīt esošo situāciju savā novadā no jauniešu redzespunkta. Ideju vētras procesā rakstīt, kas pietrūkst jauniešu dzīves kvalitātes nodrošināšanai, ko nepieciešams uzlabot, lai veicinātu jauniešu līdzdalību un iniciatīvas uzņemšanos, sniedzot arī savu viedokli, kāda veida projekts un aktivitātes nepieciešamas, lai uzlabotu kādu konkrētu vai apvienotu problēmu kopumu. Kad grupu darbos tika izstrādāti projekti, katra jauniešu grupa prezentēja savas idejas viens otram, bet jauniešu grupa, kas klausījās un vērtēja otra novada projektu, iejutās deputātu lomās. Deputātu uzdevums bija pārbaudīt jauniešu spējas būt pārliecinātiem par sava projekta ideju, realizācijas iespējamību, tā nepieciešamību no sabiedrības un finansiālā viedokļa, pastiprinātā stresa situācijā noturēt komandas vienotību un iegūt deputātu uzticību projektam.

Lomu spēles noslēgumā tika izveidots nodarbību aplis, kurā katrs pasākuma dalībnieks dalījās ar savām sajūtām, kā juties brīžos, kad bija jābūt jaunietim, kurš prezentē savu ideju, un, kādas sajūtas radīja deputāta loma, kuru pamatuzdevums bija ar „neērtiem” jautājumiem vai uzvedību pārbaudīt jaunieša pārliecību par sevi un prezentēto projektu. Sākotnējie jauniešu viedokļi bija, ka deputātu darbs ir vieglāks, jo esot tikai jāuzklausa, bet jauniešiem prezentēt un aizstāvēt savus projektus ir daudz grūtāk. Tomēr pēc diskusijām, izpratām, ka abu pušu atbildība ir liela, gan jauniešiem, kuriem jāspēj argumentēti, pārliecinoši paskaidrot projekta ideju un tā nepieciešamību, gan deputātiem ieklausīties un izprast jauniešu idejas un pieņemt tās, saskatot potenciālu un projekta dzīvotspēju no dažādiem aspektiem. Līdz ar to – jebkurā dzīves situācijā, jaunieti, kad prezentē sevi, savas vai komandas idejas, ir skaidri jāizprot, kāpēc un kā labā to dara, jābūt pārliecinātam un argumentētam, jo tikai tad arī apkārtējie noticēs tavai idejai.

Pasākuma neformālajā daļā jaunieši kopīgi gatavoja vakariņas un turpināja nakti, spēlējot dažādas galda un aktīvās spēles, skatoties kino un diskutējot par interesējošām tēmām pat līdz brokastu laikam. Pasākuma otrajā dienā jaunieši iepazīstināja ar sagatavotajām prezentācijām par savām biedrībām un organizācijām, daloties pieredzē ar pasākumu organizēšanu un dalību dažādos vietēja un starptautiska mēroga projektos. Lai atpūtinātu un izvēdinātu prātus, visi devās jūrmalai un Salacgrīvas kreisā krasta molam.

Paldies Salaspils jauniešiem par ciemošanos Salacgrīvas pusē, kā arī paldies Salacgrīvas jauniešiem par iesaistīšanos un kopā pavadīto laiku, atvērtību un līdzdalību pasākuma norisē. Uz tikšanos nākamajā sadraudzības un pieredzes apmaiņas tikšanās reizē arī ar citiem novadu jauniešiem!

prezentee.jpg

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031