12. jūlijs, 2024, Piektdiena

Indriķis, Ints, Namejs

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Augusta aktivitātes „BĀKĀ”

06.09.2013 06:02

 

Dienās, kad lietus aiz loga ir sastopams biežāk, nekā saule, kad koku lapas vairs nav sulīgi zaļas un jaunatne mostas agri no rīta, saprotam, ka vasara ir beigusies un iesācies rudens – jauns mācību gads.
Atskatoties uz augustā paveiktajiem darbiem, Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centrs „BĀKA” var priecāties gan par centra apmeklējuma skaitu, kas ir 338 reizes augustā, bet vasaras mēnešos pavisam kopā centrs apmeklēts 993 reizes, gan arī par vairākiem noorganizētajiem pasākumiem. Tai skaitā – 9.augustā tika atklāta mūsu novada jaunieša Kārļa Miksona foto personālizstāde „Finiša nav un nebūs, ir tikai starts...”, kurā tika izstādītas 14 Kārļa fotografētās bildes gan dabā, gan viņa fotostudijā „Ēna”.

 
raksts1.baka.jpg

Jau dienu pēc foto izstādes atklāšanas, „BĀKA” sadarbībā ar biedrību „Mēs - sabiedrībai” Salacgrīvas pilsētas svētku ietvaros noorganizēja pirmās velo - foto orientēšanās sacensības Salacgrīvā. Tajās piedalījās 17 komandas, kurām divu stundu laikā bija jāatrod 30 kontrolpunkti abos Salacas upes krastos. Patiess prieks bija ne tikai par kuplo dalībnieku skaitu un azartu, ar kādu dalībnieki piedalījās sacensībās, bet arī par izdomu komandu nosaukumu veidošanā un noformējumā. Ja arī Tu vēlies izmēģināt velo - foto trasi kopā ar ģimeni, draugiem vai klasesbiedriem, maršruta karti un kontrolpunktu attēlus vari saņemt „BĀKĀ” pie centra darbiniekiem.

raksts2.baka.jpg

Savu radošumu un izdomu pilsētas iedzīvotāji un viesi nedaudz vēlāk Salacgrīvas svētkos varēja izpaust centra rīkotajā radošajā darbnīcā, veidojot savu īpašo un unikālo dizaina pastkartīti, izmantojot pilsētas fotogrāfijas un salacgrīviešu iecienītākos izteicienus.

[p2114|s8

    Esam ļoti priecīgi, ka mūsu jaunās telpas patīk ne tikai centra apmeklētājiem, bet arī ikvienam viesim, un vēl lielāks prieks, ka tie, kuri reiz pie mums ciemojušies, vēlas atgriezties atkal un atkal. Tā jūlijā, Klasiskās mūzikas festivāla laikā, pie mums viesojās privātās mūzikas skolas „Namiņš” pārstāvji. Jau tikšanās laikā vienojāmies, ka viņu rīkotās nometnes „Ar mūziku pa viļņiem” dalībnieki atzīmēs savas nometnes noslēguma pasākumu „BĀKĀ”.

raksts4.baka.jpg

 
    Ar organizatorisku un materiālu palīdzību „BĀKA” atbalstīja jau ceturto Salacgrīvas novada domes un uzņēmēju finansēto starptautisko jauniešu angļu valodas un zaļā dzīvesveida vasaras nometni „Go Global - Go Green”. Tās laikā atkārtojām un uzlabojām angļu valodas zināšanas, iemācījāmies un vēlreiz sev atgādinājām, cik būtiski ir cienīt ne tikai apkārtējos cilvēkus, bet arī dabu un dzīvo radību mums apkārt.
    Viena no lielākajām jauniešu vēlmēm, kuru ikdienā dzirdam, ir palikt „BĀKĀ” pa nakti. Šādu iespēju vasaras brīvlaika noslēgumā saviem audzēkņiem sarūpēja 8.a klases audzinātāja Lolita Valaņina, norādot, ka tikšanās mērķis bija satikties klasesbiedriem pirms skolas neoficiālā gaisotnē, izbaudīt atkal kopā būšanu un atkalredzēšanās prieku pēc vasaras, kopā noskatīties kādu no izvēlētajām filmām. Par „BĀKU” un tajā pavadīto laiku L.Valaņina saka: „Jauka vieta, kur jauniešiem pabūt kopā, saturīgi pavadīt brīvo laiku, brīvi izvēlēties sev interesējošu nodarbošanās veidu. Tas ļoti palīdz veidot draudzīgāku klases kolektīvu, kuras pamatā ir prasme komunicēt vienam ar otru, pielāgoties un izprast citu vajadzības, neuzspiežot tikai savas.”

 
raksts5.baka.jpg

Plašāku informāciju par aktuālākajiem notikumiem „BĀKĀ” vari uzzināt www.draugiem.lv/baaka vai apmeklējot centru Sila ielā 2, Salacgrīvā.

Uz tikšanos!
Marta un Liene

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031