20. jūnijs, 2024, Ceturtdiena

Rasa, Rasma, Maira

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

JIC „BĀKA” jūnija aktivitātes

08.07.2013 12:48

Jau mēnesis apritējis kopš atvērtas Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centra „BĀKA” durvis Salacgrīvā, Sila ielā 2. Dzīvespriecīgās centra telpas ir pieejamas, ne tikai jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet arī bērniem no sešu gadu vecuma. Centrs ir vieta, kur būt kopā ar draugiem un lietderīgi izmantot savu brīvo laiku katru darba dienu no 14:00 līdz 20:00.

Jaunatnes iniciatīvu centra mērķis ir uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti Salacgrīvas novadā, veicinot viņu iniciatīvas, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē. Tāpēc centrs ikvienam jaunietim piedāvā iespēju lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, spēlējot gan interaktīvās, gan galda spēles, iespēju papildināt zināšanas un attīstīt prasmes dažādos neformālās izglītības pasākumos, projektos un programmās, iegūt atbalstu savām idejām un iniciatīvai, iespēju darboties jaunatnes organizācijās, iniciatīvu grupās un brīvprātīgajā darbā, kā arī iepazīt un iegūt izpratni par citu tautu kultūrām, piedaloties vietējā, reģionālā, valsts un starptautiska mēroga pasākumos.

Centrs jūnija mēnesī ticis apmeklēts 283 reizes, un nav būtiski vai ārā spīd saule, vai līst lietus, katru dienu to apmeklē apmēram 16 bērni un jaunieši, kuriem ir iespēja gan piedalīties centra organizētajos pasākumos, gan arī, apvienojoties grupās vai pēc savas iniciatīvas individuāli, noorganizēt pasākumu citiem jauniešiem. 

3.jpg

(foto no pasākuma „Veni,vidi,vici – atnācu, ieraudzīju, uzvarēju!”)

7. jūnijā notika iepazīšanās pasākums „Veni, vidi, vici – atnācu, ieraudzīju, uzvarēju!” Pateicības balviņas tika pasniegtas aktīvākajiem jauniešiem (Māris Grāvītis, Krista Daugule, Ralfs Tazāns, Dāvis Melnalksnis, Emīls Eglītis, Gundega Mennika, Paula Kalniņa, Anete Līcīte, Lote Veckalne, Marta Stivriņa, Karlīna Karlsone, Dins Rūdolfs Dancis, Mārcis Zvejnieks, Laura Tiesnese, Ilmārs Erdmanis un Kristaps Auzenbergs), kuri piedalījās centra atklāšanas pasākuma organizēšanā un tapšanā. Pasākuma laikā tika rādīta video īsfilma par 30.maija atklāšanas pasākumu, bet viktorīnas konkursā „Kas ir BĀKA?” jauniešiem bija lieliska iespēja pārbaudīt, cik erudīti un zinoši viņi ir par jaunizveidoto jaunatnes iniciatīvu centru un tā darbību. Pēc viktorīnas aktivitātēm, lai iepazītos viens ar otru un citu prasmēm, jaunieši izveidoja personalizētas vizītkartes, uzzīmējot savu portretu, uzrakstot vārdu, uzvārdu, kas viņiem patīk, kas nepatīk, ko viņi prot un ko labprāt iemācītos. Tādējādi esam ieguvuši jaunus draugus, kuri var palīdzēt, piemēram, spēlēt klavieres, zīmēt vai gatavot ēst. 

Jau nedēļu pēc centra atvēršanas, 8. jūnijā, tika realizēta pirmā jauniešu iniciatīva – Novusa turnīrs, kuru noorganizēja Mārcis Zvejnieks ar domubiedriem. Turnīrā piedalījās 10 dalībnieki – gan puiši, gan meitenes. Par Novusa turnīra uzvarētāju godam tika atzīts jaunietis Ritvars Ainsons. Ņem piemēru no Mārča, jo arī Tev ir iespēja noorganizēt pasākumu ar Tevis izvēlētu tēmu un pozitīvā gaisotnē pavadīt dienu kopā ar draugiem un draugu draugiem BĀKĀ. Nāc un dalies ar savām idejām un kopā palīdzēsim Tavai iecerei kļūt par realitāti!

1.jpg

(foto no pasākuma „Novusa turnīrs”)

Lai darbs ar jauniešiem būtu produktīvs un radošs, ļoti noderīgi ir pieredzes apmaiņas braucieni pie kolēģiem, iepazīstoties ar citu jauniešu centru pieredzi, ikdienas darbu un jauniešu iespējām citās Latvijas pilsētās. Tāpēc 11. jūnijā jaunatnes iniciatīvu centra darbinieki apmeklēja Rūjienas novada Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru, kas arī ticis atvērts, pateicoties Latvijas un Šveices sadarbības programmai „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos”.

Līdz 14.jūnijam ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties jaunatnes iniciatīvu centra „BĀKA” logo konkursā un laimēt biļeti uz lielāko mūzikas un mākslas festivālu Baltijā „Positivus 2013”.

4.jpg

(foto – Salacgrīvas novada jaunatnes konsultatīvās padomes aktīvie jaunieši)

BĀKA ir mājas arī Salacgrīvas novada pašvaldības jaunatnes konsultatīvajai padomei, kas ir Salacgrīvas novada domes izveidota institūcija ar padomdevēja tiesībām. Padomes galvenās funkcijas ir sniegt pašvaldības domei priekšlikumus par jauniešu iesaisti izglītības, kultūras, sporta, sociālās aprūpes, veselības un citu, ar jauniešiem saistītu, jautājumu risināšanā. Padomes sastāvā ietilpst divi pārstāvji no Ainažiem, divi no Liepupes, trīs pārstāvji no Salacgrīvas, domes deputātu pārstāvis, jaunatnes lietu speciālists un izglītības speciālists. Prieks, ka sēdes, kas notiek sestdienās un svētdienās, apmeklē arī tie jaunieši, kuri nav iekļauti padomes sastāvā, bet aktīvi līdzdarbojas lēmumu pieņemšanā un pasākumu organizēšanā. Turpinot padomes tradīciju – sveikt padomes pārstāvjus un aktīvākos jauniešus vidusskolas izlaidumā – šogad pateicību par darbu un veiksmes vēlējumus, absolvējot Salacgrīvas vidusskolu, saņēma Jaunatnes konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Sabīne Čekaļina un jaunietes Nadīna Paegle un Ilze Čiževska.

Jūnija mēnesis pagājis, bet idejas un darbs pie turpmākajām aktivitātēm turpinās. 

Aktuālāko informāciju par Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centra „BĀKA” aktivitātēm, foto galerijas no pasākumiem, par iespējām jauniešiem piedalīties dažādās nometnēs, pieredzes apmaiņas braucienos, vietējos un starptautiskos projektos iespējams uzzināt sociālajā tīklā www.draugiem.lv/baaka .

Ir divas iespējas, kā nodzīvot savu dzīvi. Pirmā – uz katru dzīves piedāvāto izaicinājumu pavaicāt sev: “KĀPĒC man tas būtu jādara?” Un otrā: “KĀPĒC GAN NĒ?”

Aicinām jauniešus nebaidīties un izmantot visas iespējas, kas tiek viņiem dotas un, kuras viņi paši spēj sev radīt!

2.jpg

(foto no jauniešu ikdienas „BĀKĀ”)

Marta Dance

Salacgrīvas novada jaunatnes iniciatīvu centra jaunatnes lietu speciāliste

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930