19. jūlijs, 2024, Piektdiena

Jautrīte, Kamila, Digna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

“Trio Momentum” meistarklases mūzikas skolā

09.03.2020 07:32

Februāra beigās Salacgrīvas novada Mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņiem bija iespēja papildināt savas prasmes un zināšanas instrumentspēlē un kameransamblī pie trīs izciliem Latvijas mūziķiem. 

Pie mums skolā viesojās mūsu skolas absolvents, fagotists, orķestru Sinfonietta Rīga un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors Jānis Semjonovs, flautiste, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķe, PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas flautas spēles skolotāja Maija Zandberga un Lielās mūzikas balvas 2019 nominants, pianists Rihards Plešanovs. Meistarklasēs, kuru laikā tika iestudēti vairāki skaņdarbi vakara koncertam, piedalījās Signe Zvejniece, Elīza Elizabete Gederta un Kārlis Rubenis ( 8.klavieru klase), Elizabete Kalniņa ( 7.klavieru klase), Līga Anna Maurīte ( 7.flautas klase), Marta Uzkalne ( 6.flautas klase) un 6.vijoles spēles klases audzēkne Mare Malvīne Īstenā. Koncertā mūsu skolas audzēkņi kopā ar mūziķiem atskaņoja gan Jura Karlsona 2 daļas, “Kaķu valsis” un “Žurku galops, no “Lauku svītas” klavieru duetam, gan arī Johana Štrausa “Annen polka” flautu trio un Antonio Vivaldi “Largo” un Kolina Evansa skaņdarbu “Lotus talk” kameransamblim. Arī paša “Trio Momentum” izpildījumā klausītājiem bija iespēja dzirdēt vairākus skaņdarbus.

Kā atzina mūsu skolas jaunieši, tā bijusi lieliska un pat ekskluzīva iespēja mācīties, ieklausīties viņu padomos un muzicēt uz vienas skatuves kopā ar tik izciliem un profesionāliem mūziķiem. Audzēkņi bilda, ka labprāt skolā sagaidītu vēl šāda veida pasākumus, jo tas parāda karjeras iespējas un ļauj profesiju “mūziķis” aplūkot un izzināt vistiešākajā veidā.

Paldies visiem iesaistītajiem audzēkņiem un pedagogiem, klausītājiem un “Trio Momentum” par ieguldīto darbu meistarklasēs un brīnišķīgo koncertu!

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031