30. septembris, 2023, Sestdiena

Menarda, Elma, Elna

skatīties video
Jaunākais video no youtube.com

Ziemeļvidzemes pūšam- instrumentu spēles konkurss

15.05.2018 12:18

27.aprīlī izskanēja jau “IV Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss” Salacgrīvā. Šogad pie mums mūzikas skolā viesojās rekordliels dalībnieku skaits - 68 konkursanti un 70 pedagogi un koncertmeistari no Alūksnes, Limbažu, Ogres, Pļaviņu, Rūjienas, Valmieras, Strenču, Valkas, Smiltenes un Salacgrīvas mūzikas skolām, no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas, privātās mūzikas skolas “Namiņš”, Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis”, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās skolas, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, Ādažu mākslas un mūzikas skolas, kā arī no Ikšķiles, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Krimuldas un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolām.

Konkurss, kā jau ierasts, norisinājās četrās vecuma grupās: Juniori (8-9gadi), I grupa (10-12gadi), II grupa (13-14 gadi) un III grupa (15-16 gadi). Konkursā piedalījās divi audzēkņi arī no Salacgrīvas novada Mūzikas skolas: Līga Anna Maurīte ( flauta, ped. Laima Igaune) un Kārlis Rubenis ( saksofons, ped. Māris Jēkabsons ).

Dalībnieku sniegumu un uzstāšanos vērtēja profesionāla žūrija: Ieva Sloka – Juglas Mūzikas skolas pūšaminstrumentu spēles metodiskās komisijas vadītāja un saksofona un klarnetes spēles pedagogs un Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas saksofona spēles pedagogs, Kārlis Jēkabsons – Latvijas Nacionālā kultūras centra mūzikas izglītības eksperts, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas trompetes spēles pedagogs un Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra trompešu grupas koncertmeistars un Andis Klučnieks – flautists, Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas un Babītes mūzikas skolas flautas spēles pedagogs, orķestra “Rīga” flautu grupas koncertmeistars.

Viskuplāk pārstāvēta šogad bija 1.grupa (39 dalībnieki), kura arī iesāka konkursa. Šajā grupā žūrija piešķīra vienu 1.vietu, trīs 2.vietas, četras 3.vietas un pieci dalībnieki tika arī pie žūrijas Atzinības.

Junioru grupā piedalījās 14 jaunie mūziķi, un šajā grupā pēc žūrijas vērtējuma tika piešķirta viena 1.vieta, divas 3.vietas un divas žūrijas Atzinības.

Otrajā grupā, kur savu spēlētprasmi demonstrēja 10 konkursanti, žūrija piešķīra tikai vienu 1. un vienu 2. vietu. Savukārt trešajā grupā, kurā dalībnieku skaits bija vismazākais ( 5 ), žūrijas komisijas vērtējums bija šāds: viena 1.vieta, viena 2.vieta un trīs žūrijas atzinības.

Katrs dalībnieks pēc savas uzstāšanās saņēma konkursa žūrijas Pateicības rakstus un īpašus saldumus ar Salacgrīvas novada Mūzikas skolas logo. Tāpat pie Pateicības rakstiem un atbalstītāju un skolas sarūpētajiem pārsteigumiem tika arī pedagogi, koncertmeistari un žūrija. Konkursa laureātiem tika pasniegti diplomi un īpašas, tieši šim konkursam veidotas, laureātu balvas, par kurām liels paldies jāsaka mūsu atbalstītājiem- SIA “CUT!”.

Liels paldies par īpaši dizainētiem un izstrādātiem diplomiem, pateicības un Atzinības rakstiem mākslas skolas skolotājai Lienei Mednei – Grigorjevai. Paldies konkursa atbalstītājiem: Salacgrīvas novada domei, SIA “TP kastes” (personīgi - Mārtiņam Baķim), SIA “Meriti translations” ( personīgi - Edgaram Vasilam), “Dabas maize”, Salacgrīvas novada tūrisma informācijas centram, Salacgrīvas novada bibliotēkai, A/S “Brīvais vilnis”, SIA “Acteks”, un Antrai Zvīnei par skaistajiem ziediem.

Vislielākais paldies Salacgrīvas novada Mūzikas skolas pedagogu kolektīvam un darbiniekiem- Sanitai Reiziņai un Ritai Tomsonei, kā arī Mūzikas skolas Skolas padomes priekšsēdētājai Kristīnei Popovai par ieguldīto darbu un enerģiju konkursa organizēšanā un norisē un par brīnišķīgo noskaņojumu skolā visas dienas garumā.

Paldies visiem skolu vadītājiem, pedagogiem, koncertmeistariem un jaunajiem mūziķiem par atsaucību dalībai konkursā.

Uz tikšanos nākamajā, jubilejas gadā, kad skanēs jau V Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss Salacgrīvā!

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930